36 2 : 8 Pregitzer Viktor
37 2 : 9 Androvicz Máté
40 2 : 10 András Áron
Kezdőcsapatok
Hazai dr. Hajdu Benedek — Deutsch Dávid, dr. Beck Nándor, Gergely Barnabás, Keller-Deák Ágoston
Vendég Androvicz Máté — András Áron, Láda Bence István, Molnár Gábor, Pregitzer Viktor
Tudósítás

Egy félidőt bírt csak a Dentons, nagyarányú SAP Hungary siker!

Már javába zajlik az Üzleti Kupa Budapest itt az Üzleti Ligában, a csapatok ráfordultak a második hosszra. A B csoportban a Dentons a Sap Hungary együttesével mérkőzött meg. Előbbi alakulat eddig pont nélkül áll, hiába szereztek három találkozó alatt egy döntetlent, mérkőzés szabálytalan feladása miatt egy egység levonásra került. Utóbbi viszont szorosan követi az éllovas Oster Lízinget a második helyen, két győzelem, egy vereség, hat pont a mérleg.

A sárga mezes SAP Hungary kezdte az összecsapást. Az első percben rögtön mindkét oldalnak volt egy-egy nagy lehetősége, de a hálóba senki se tudott betalálni.

A harmadik percben Keller-Deák Ágoston lőtt a jobb oldalról, Androvicz Máté azonban lábbal szépen hárított. Egy minutummal később villant a sárga mezes együttes, András Áron tartotta meg erőszakosan a labdát, dr. Hajdu Benedeknek kellett védenie.  A hatodik percben megint ő veszélyeztetett, ezúttal viszont az oldalhálót zörgette meg.

A kilencedik percben azonban már semmi nem állította meg András Áront, kitámadt a Dentons, de elvesztette a labdát, a csatár üresen maradt, szépen cselezte ki Hajdut, majd higgadtan a hálóba gurított, 0-1. A SAP Hungary ettől annyira megélénkült, hogy ugyanebben a minutumban megduplázta előnyét, Pregitzer Viktor volt az újabb gólszerző, szép lövést eresztett meg a baloldalról, 0-2.

A lendület kitartott, a 12. percben jött Molnár Gábor, egy szép támadás után jött tőle egy higgadt befejezés, 0-3. Nem sokkal később majdnem összejött a Dentons szépítés, Gergely Barnabás keveset tévesztett csak.

Támadásait mintaszerűen építette fel a SAP Hungary, egy újabb tetszetős akció után Láda Bence is betalált ezzel már 0-4-re módosította az állást.

A 16. percben aztán kontrázott a Dentons, Gergely önzetlenül lepasszolta az érkező dr. Tatár Attilának, aki nem tudta a szinte üres kapuba bebelsőzni a labdát, az eddigi legkomolyabb piros mezes lehetőség maradt ki. Ettől viszont nem tört össze, egy perccel később Keller-Deák Ágoston lőtt egy nagy bombát András Áron kapujába, ezzel összejött a megérdemelt szépítés, 1-4.

A 19. percben Pregitzer volt önzetlen, Láda jól érkezett, de nem tudott duplázni. A túloldalon viszont ezt megbüntették, Deutsch Dávid lőtt nagy gólt, szépen zárkózott a Dentons, 2-4. Az első játékrész utolsó támadásából azonban újabb SAP Hungary találtat született, Pregitzer duplázott, 2-5.

Félidő.

A második játékrész egy gyönyörű Deutsch pörgetéssel kezdődött, ez azonban a kapufán csattant. Utána Hajdu védett egy óriásit lábbal, de a túloldalon is volt dolga Pregitzernek. Aztán Hajdu ujjbegyének segítségével egy óriási András lövés csattant a kapufán.

Már a 25. percnél jártunk, amikor Láda baloldalról leadott lövése centikkel kerülte csak el Hajdu kapuját.  A 29. percben megint létszámfölényt tudott kialakítani a SAP Hungary az ellenfél térfelén, a labda Androviczhoz került, aki higgadt maradt Hajduval szemben, 2-6.

A mérkőzés kétharmadáig a Dentons jól tartotta magát és szintén sok helyzetet dolgozott ki, azonban a második félidő második felétől már a „vendégek” irányítottak, Pregitzer és András is veszélyeztetett, de a 32. percben egy harmadik név, Androvicz lett az újabb találat szerzője, 2-7.

A Dentonsnál Deutsch játszott a legveszélyesebben, először a lövését Ládának kellett védenie, utána pedig a kapufa állította meg újabb találatának megszerzésében. A sárga mezes együttes viszont megint gólt lőtt, Pregitzer váltotta gólra Molnár passzát, 2-8. Pregitzer mesterhármast szerzett!

A második félidő embere Androvicz volt, aki csak ezalatt a játékrész alatt elérte a mesterhármast, remek egyéni teljesítmény, 2-9.

A 39. percben Kellér-Deák közel állt a szépítéshez, de éppen csak mellészállt a kísérlete.

Már az utolsó percnél jártunk, amikor András Áron újabb gólt szerzett, megint szépen cselezte ki Hajdut, és megszerezte ezzel csapata 10. gólját, 2-10.

Több esemény nem született a találkozón, gólgazdag találkozón győzött magabiztos játékkal a SAP Hungary. Bár főleg az első félidőben jól játszott a Dentons, a kapu előtt, illetve az 1 az 1 elleni párharcokban rendre az ellenfél jött ki győztesen.

A SAP Hungary győzelmével már kilenc pontos, az alapszakas szereplését a Semilab ellen zárja augusztus 12-én, 18:35-től a BKV 1-es pályáján. A Dentonsra szintén ugyanezen a napon a K&H vár, 20:50-től a BKV 1-es pályáján.

Tudósító: Forgács Milán