8 1 : 1 Varga Imre
17 1 : 2 Korány Bence
26 1 : 3 Varga Imre
27 1 : 4 Varga Imre

Az NXP United vendégeként lépett pályára az IT Services/SiPoP az Informatika Kupa negyedöntőjében, s bár ellenfele védekezési hibáját követően röviddel a kezdés után vezetést szerezhettek volna a hazaiak - társa tértölelő indítása után Almási fejelt kapura a hatos vonaláról, ám a keresztlécet találta el -, a vendég együttes lőtt gólt. Egy gyors jobb oldali akció végén Varga lőtt kapura a büntetővonal jobb oldaláról, mely után a labda a jobb alsó sarokba vágódott (0-1).
Kiegyenlített játék jellemezte a folytatást, s bár mindkét együttes előtt adódtak lehetőségek, egy gyors kontra végén az NXP United szerzett gólt: egy mélységi átadás után Almási rázta le magáról ellenfelét, s a kifutó kapus mellett hat méterről, jobbról lőtt a hálóba (1-1).
Bár a játékrész második felében az NXP többször veszélyeztette ellenfele kapuját (Almási kétszer is ziccerben lőtt kapura, ám előbb a jobb alsó sarok mellé, majd a kapusba lőtt), az utolsó percekben aktívabb látogatók zárhatták előnnyel a félidőt. Korány a büntetővonal bal oldaláról, a védők takarásban lőtt kapura, mely után a labda a jobb alsó sarokba vágódott (1-2).

A fordulás után állandósította fölényét az IT Services, s számos helyzetet alakított ki ellenfele kapuja előtt - hiába. Míg a huszonkettedik percben Bujdosó öt méterről a kapu fölé lőtt, két perccel később társa négy méterről hibázta el ziccerét.
Ellentétben Varga Imrével.
A vendégek támadója előtt ugyan nem adódott százszázalékos helyzet a folytatásban, egy szerencsés, s egy pontos lövéssel két perc alatt megduplázta csapata előnyét. Előbb mintegy nyolc méterről, balról lőtt kapura, s a labda egy hazai védőn irányt váltva a bal alsó sarokba pattant (1-3), majd a büntetővonal jobb oldaláról lőtte ki a jobb alsó sarkot (1-4).
A vendégek dominanciáltak a második játékrészben, s a jobbára védekezésre kényszerült NXP elsősorban kontrákkal igyekezett veszélyt teremteni ellenfele kapuja előtt, igaz, pontatlan utolsó passzaik és befejezések miatt ígéretes támadásaik ellenére sem jegyezhettek gólt a fordulás után.
Noha mindkét csapat előtt adódott lehetőség a mérkőzés utolsó perceiben, ezek egyikét sem sikerült kihasználni a lefújásig. A találkozó utolsó jelentékeny momentumát Dobán jegyezte a harminchetedik minutumban: a támadó nyolc méterről a jobb oldali lécre lőtt.

Tudósító: Ollé Tamás

Hogy tetszett Ollé Tamás tudósítása?
Jelenleg 0 db szurkoló Jelenleg 0 db szurkoló
Informatika Kupa 2011-2012 2011-11-14 21:20:00 NXP United FC IT Services /SiPoP 1 : 4