34 4 : 12 Hegedűs Tibor
35 5 : 12 Kovács Norbert
38 5 : 13 Füle Mátyás
Kezdőcsapatok
Hazai Makalicza József — Kárpáti Balázs, Kertész Bence, Kiss Balázs, Kovács Norbert, Szűcs György
Vendég Tóth András — Dargó Balázs, Füle Mátyás, Garamvölgyi Bence, Hegedűs Tibor, Nagy Sándor

Az Ágazati Liga negyeddöntőjének kedd esti mérkőzésén a piros szerelésben érkező DHL Expressz csapott össze a fehér mezes LG ellenében a MOM Sportban megrendezendő egyetlen mérkőzésen. A meccset a hazaiak némileg tartalékosabb felállásban vívhatták többek között állandó kapusukat nélkülözve, mégis mindkét fél kellő rotációt vonultathatott fel a mérkőzés előtt. A hazaiak az A – csoport 2. helyén végeztek az MKB mögött, míg a fehérek a PWC előtt a B – csoportot megnyerve ezen a meccsen is abszolút esélyesnek számítottak.

Jó iramban indult a mérkőzés, és ugyan Dargó futtából vett menetpasszát Hegedűs nagy vágta után még nem érhette el, a hamarosan már élesítette többlépcsős offenzíváit a látogató: a 3. percben Nagy Sándor balról szakadt el irányváltással őrzője mellett, majd a hátráló középső védőt magára vonva már perdítette is be a mintaszerűen érkező Dargónak, aki jó 10 -11 méterről csattintott kapásból a rövid lécre, onnan azonban a zsuga a hálóban pihent meg (0:1). A kapott gól után a DHL is eszmélt, majd Szűcs harcolt ki szabadot, melyet 15 méterről eltekerve lőtte a jó helyre mozgó kapusba. Az 5. percben Szűcs jobbról elvégzett taccsrúgására azonban Kertész érkezett, és még egyérintőből, az összezárni készülő védőket megelőzve paskolta a rövidbe a labdát (1:1). Az egyenlítést követően könnyen fordíthatott volna magát alaposan összekapó DHL: Kárpáti nagy szlalomot indítványozva Kovács Norberttel improvizált, majd a felzárkózó Szűcs löbbölését a kint álló kapus ütötte ki. Az LG sem vett vissza a tempóból: Garamvölgyi az őt letámadó embere mellett estében eltolva ugratta ki a leérkezés előtt kapusba csavaró Dargót, a kicsorgót begyűjtve pedig a bal szélen robogó Hegedűst szöktette, aki feltartóztatathatlanul kígyózva borotválta le a felső lécet. A 7. percben Garamvölgyi egy keresztíveléssel ugyancsak Hegedűst találta meg, aki lepörögve ezúttal a hosszú oldali lécet találta el, a kivágódóra pedig Füle érkezett, és ágyúzott kíméletlen erővel a ketrec torkába (1:2). A 8. percben Nagy a félpályán labdát szerezve Fülének passzolt vissza, aki egyérintőből pörgette centerbe Hegedűsnek, és amíg a védőkkel küszködött, Dargó mozgott keresztbe a bal szél irányába, és labdát kapva már akadálytalanul perdített a hosszúba, és duplázni tudott a meccsen (1:3). Ugyan kulturált, és türelmes láncadogatásokkal a DHL több kecsegtető rögzített szituációt harcolt ki, a 10. percben Szűcs szabadrúgása hiába surrant át az elmozduló „lábtengerben", Nagy vágta ki a gólvonalról, és máris Garamvölgyi gyorsulta le emberét megkerülős csellel, majd a jobb szélen megtolva a második lépcsőben Hegedűst lelte meg. Kárpáti ugyan remekül olvasta a gólerős támadó „csellószólamát", az jó 11 méterről, estében is léc alá verte egylabdányi helyen (1:4).

A játék képében ugyan nem játszott alárendelt szerepet a DHL, Kárpáti támadásvezetése után például a kontrázó Kiss futtából csak egy árnyalatnyival tévesztett, mégis a pályát elhagyó labdák utáni taccsokból folyamatosan a passzjáratokat lefülelve gyorsultak az elektronikai termékesek: a 14. percben Dargó egy légi járatból elfejelve Fülét találta meg, aki mellel levéve a mélységből érkező Nagynak tálalta, és az utóbbi külső csűddel megeresztve ragasztott tapaszt jobbról a hosszú felsőbe (1:5). A 15. percben Hriczkó Tamás forintos felpasszát Füle balról szorította le, majd esernyővel lefordulva Hegedűst találta ékpozícióban, akit Kovács és Szűcs ugyan nagyon határozottan kettőzött „rules –ben", a csínből kiugratott Hriczkó Dániel „leszedte" őrzőjét az ászról egy keresztirányú futással, így a helyet változtató Hegedűs jobbról, szinte az alapról is besarkalta a kimozduló kapus oldalában (1:6). A kissé már "gálahangulatúra" hajazó meccsen igen sportszerű méreteket öltött, így tényleg a focié volt a főszerep: Kárpáti ismét egy remek offenzívát megkomponálva Kisst létszámfölényben találta meg, aki az érkező kapus előtt visszacsípve Kovácsnak játszotta, aki Kárpátinak löbbölt, és az utóbbi testtel befedezgetve, futtából eresztette meg csőrrel a rövid lécet forgácsolandó. Hamarosan Kovács távoli sistergőse Hegedűs hátáról pattant a felső lécre, és a „feladó" zsugáját begyűjtve Kárpátit találta meg a bal szélen, aki mintaszerűen érkezve forgácsolta szét a rövid lécet. A látványos hazai attakok ellenére az LG növelte előnyét a szünetig: Kertész tisztázó szerelése után Üveges iramodott meg, ám Füle sasként csapott le rá, és rekontrában Garamvölgyi találta el a hanyatt vetődve mentő Makalicza kapust. A 19. percben Hriczkó Tamás kígyótérről átszálló ívelését levéve Füle lopta a távolságot , és megvárva a felzárkózó Garamvölgyit az utóbbinak külsőzte jobbra, aki nem sokat teketóriázva lőtte ki a hosszú alsót (1:7). A pauzához érve elmondhattuk, hogy az elektronikai termékképviselők hét mezőnyemberéből öt talált be, és mutatós akciókat vezetve már ekkor lezárták a nyitott kérdéseket. A DHL mutatott szép akciókat a meccsen, de a lécfaragásaikon túl csak a kezdeteknél tudtak betalálni.

A fordulást követően Üveges foglalta el a helyét a hazai porta előterében, és a DHL indított határozottabban: Szűcs kontrapasszát Kárpáti a levegőben húzta le, majd lábváltással előretörve ajtó – ablakban találta el Tóth kapust, a kicsorgót pedig magas Szűcs vitte el a jobb szélen, de a kapus mellett is elhúzva Hegedűs segített oda, és végül a földön fekvő Tóth is áthatolhatatlan reteszt emelt a kapufa elé. A 22. percben Garamvölgyi megelőző szerelését követően Hegedűs emberfölényt kreálva lódult meg, ám ezúttal önzetlenül passzolta laposan a bal szélről odarobbanó Hriczkó Dániel elé, aki jó hat méterről elegánsan tekert a hosszúba (1:8). Kontrából rendre életveszélyesen játszották be tereket a fehérek: Hegedűs és Garamvölgyi gyorspasszos kisjátéka hézagára Üveges párducugrással vetődött ki, ám a 25. percben a centerező Hriczkó Dánielt Márta kőkemény párharcban hiába választotta el a zsugától, Kárpáti körömpasszát a lélekszakadva rohamozó Szűcs elől Hegedűs nagyot farolva sodorta el, sőt felpattanva ismét az ötös fokozatba gyorsult, majd lőtt passzal Dargót találta elől a jobb oldalon, a hórihorgas játékos bejátszását pedig a zseniális ritmusban érkező Garamvölgyi belsőzte a rövidbe a hatos tájékáról, így ma ő is duplázni tudott (1:9). És még nem volt vége: a 26. minutumban egy hátsó építkező láncadogatásra lecsapva Hriczkó Dániel szerzett labdát, majd a gyorsan kapcsoló Hegedűs vált le, és a sikeres tálalást átvéve félfordulatból táncoltatta meg a hátsó tengelyt, majd a gólvonalra tömörülő retesz mellett rést találva akadálytalanul púpozta ki a hálót. A látványos góllal klasszikus mesterhármasnál tartott az egykori szegedi spíler (1:10). Az eredmény azért némiképp túlzó volt a játék képéhez képest, és hamarosan két remekbeszabott találattal szépítettek a piros mezesek: a 27. percben Márta térölelő felszabadítását Makalicza húzta vissza egyből Kárpáti Balázs elé, a DHL karizmatikus játékosa pedig centerből testcselsorozattal csinált helyet, és a menetirányból visszafordulva kíméletlen erővel pókhálózta ki a hosszú alsót (2:10). A 29. percben Kovács Norbert éles bepasszát Kárpáti kapta. Bár körbevették, egy Kertésszel való ügyes „pick and roll" tranzit után egy pillanatra üres folyosóra lelt, így 13 méterről megnézte magának a lőpályát, és két lövőcsel után már csavarta is a célobjektumba (3:10). Futószalagon jöttek az egy csapásra feltámadó, és vérszemet kapó DHL helyzetei: Kárpáti labdájának volt „szeme", majd a tisztázni igyekvő Füle hátáról lecsorgó zsugát Makalicza dropból tüzelve vágta a keresztlécre takarásból tüzelve, a kipattanóra érkező Kovács közvetlen közelijét pedig már Tóth kapta káprázatos bravúrral a hosszú lécre. A 30. percben megszerezte 4. gólját a hazai csapat: Kertész ütempasszát jobbról Kárpáti cipelhette igen kiszorított helyzetben, ám a középre bepaskolt játékszert Kovács futtából eresztette meg, és egy bődületesen eltalált lövéssel szaggatta ki a rövidet (4:10).

Igyekeztek rendezni soraikat a vendégek is, és hamarosan maguk is folytatták a gólgyártást: a 33. percben Hriczkó Dániel éles lőtt passzát Hegedűs centerből sarkazta egyetlen érintéssel a balra elmozgó ász elé, aki egy az egyben találta el a lábbal mentő Üvegest, és a gyorsan eszmélő Kiss magas hullámtérből csapódó kontrapasszát Márta egy mozdulattal bombázta a messze kifutó Tóth kapusba. Az erőteljesen mezőnybe vágódó játékszert a cerberus már a saját területén kaparintotta meg egy újabb kontránál, és térölelő indítását levéve Hegedűs kreált létszámfölényes improvizációt Hriczkó Dániellel, aki ezúttal kisebb területen, de becsűrte az adódó résen a ketrecbe, így ő is második találatát jegyezhette (4:11). Szinte levegőt sem lehetett venni a nagy iramban: Hegedűs és Füle háromszögelt egyérintőben Garamvölgyivel, és az utóbbi fedezékből csúsztatta el a sakk – matt akciót zárandó Üveges oldalában, Márta viszont még időben érkezve keresztezett a gólvonalon. A 34. percben már cifrázta az LG: Nagy két bicikli után középre nyesve Hriczkó Dánielt találta meg, aki lövés helyett lábváltással pörgette fel külsővel a „hulló falevelet" spiccel hosszú ficakba egyérintőző Hegedűs elé, aki mesternégyesnél tartott ezzel a megmozdulással (4:12). Végleg kiszakadt a gólzsák, és mindkét oldalra engedett: a 35. minutumban Kárpáti ritmusváltással begyötörve magát ismét eredményesen osztotta a figyelmet, így időt nyert, hogy Márta és Kovács szélrózsaként fel tudjon ékelődni a széleken, végül pedig Kovács tudott duplázni a „feladóhoz" hasonlóan, és őrzőjétől kiszorítva, futtából trükközte a rövidbe (5:12). Lendületben maradtak a hazaiak, már gyakorolták figuráikat a belga focitornára is: Makalicza a félpálya bal széléről rugózott, majd váltott ritmust és tette Kovács elé aki Kárpátinak játszotta centerben, a hazai nyolca pedig emberén köténnyel áthozva egy másik keresztezés előtt visszahúzva bikázott a hálóőrbe, második blikkre a komplett tömörülést megkerülő Kiss pofozásába már Hriczkó Tamás bele tudott sáncolni. A 38. percben Hriczkó Tamás ívelését Hegedűs lábbal tornázta fel Fülének, aki egyérintéssel nyeste a hosszú ficakba balról saját maga második találatát (5:13). Az utolsó percekre még egy lapáttal rátett az LG: egy többlépcsős offenzívában jobbról Hegedűs középre varázsolt menetpasszát Füle tranzitálta a harmadik hullámban a kapusba belsőző Nagy elé, aki a zsugát csakhamar újfent megcsípve Hegedűst játszotta meg, aki első góljához kísértetiesen hasonlóan forgatta meg őrzőjét, és egy indulócselt követően estéből zúdított a lőpályára érkező portásba. A 40. percben Füle középről cikázott végig nagy lendülettel, és tranzitot Nagy jobbról tekerte be Dargónak, aki jó 12 méterről egy kapáslövéssel forgácsolta szét a keresztlécet. A rendkívül sportszerű, gólgazdag meccsen folytatódott az LG jó formája, és kuriózumként hat mezőnyjátékos jutott egyaránt két gólig (Kárpáti – Kovács, illetve Dargó – Füle – Hriczkó Dániel – Garamvölgyi), míg Kertész és Nagy 1 -1 gólt, Hegedűs pedig nem kevesebb, mint négy találatot jegyezhetett a meccs végén. A hazaiak a súlyos vereség ellenére is eredményesen élesíthették figuráikat a jövő megmérettetéseire a jó hangulatú mérkőzésen.

Tudósító: Kunvári Krisztián

Hogy tetszett Kunvári Krisztián tudósítása?
DHL Express - Kárpáti Balázs LG - Hriczkó Tamás
Teljes csapattal jobban versenyben lettünk volna, Belgiumban veszünk részt hamarosan egy tornán. Gratulálok a sportszerűen küzdő ellenfélnek! Az eredmény meglepő volt szerintem mindkét részről, korrekt jó mérkőzésen örülünk hogy ilyen arányban használtuk ki a helyzeteinket