22 0 : 5 Balogh Ádám
35 Szekszárdi Gábor
38 0 : 6 Mercz Ádám
39 1 : 6 Müller Balázs

A Thyssenkrupp Presta a WIT-SYS ellen mérkőzőtt meg az Üzleti Liga városmajori bajnokságának hétfői játéknapján.
Rosszul kezdte a mérkőzést a hazai csapat. A védekezését tekintve a mérkőzés elején (majd a folytatásban is) meglehetősen visszafogott teljesítményt nyújtó Thyssenkrupp a hatodik percig kétgólos hátrányba került. A 3. és a 7. minutumban is Szota volt eredményes, a játékos az eltolódó hazai védelmet kihasználva balról, hat méterről lőtt a rövidbe (0-1), majd a Thyssenkrupp kapusa, Bihari rossz átadása után (a kapujából kimozduló játékos szélről befelé passzolt, épp a támadóhoz) öt méterről helyezett a hálóba (0-2).
A kapott gólok után összeszedettebben futballzoott a pályaválasztó, jóllehet, nem volt könnyű dolga a kétgólos vezetés tükrében lelkesen és nagy elszántsággal küzdő WIT-SYS ellen. Noha játékosai egy-egy átlövés nyomán többször veszélyeztették Telek kapuját, a labdabirtoklás váltásakor a vendégegyüttes három-négy játékosa sprintelt a hazai kapu felé, s a kétgólos vezetés fényében teljesen megalapozott kontrajáték eredménnyel párosult. Amíg a 12. percben Dominek, röviddel később újfent Szota talált a kapuba egy-egy ellenakció végén (utóbbi jobbról cselezett befelé, mmajd ballal, nagy erővel, a kapus mozgásával ellentétes irányba, a bal also sarokba lőtt, 0-4).
Az eredmény ellenére a Thyssenkrupp nem játszott alárendelt szerepet a találkozón, jóllehet, a harmadik gól után egyre inkább úgy tetszett, a vereség elkerülhetetlen. Háromgólos hátrányban a hazai csapatnak nem volt vesztenivalója, bátor támadójátéka azonban továbbra is magában hordozta a vendég gólok lehetőségét.

A felvetés a második felvonásban létjogosultságot nyert, tekintve, hogy röviddel a fordulás után újabb gólt lőtt a WIT-SYS. A 22. percben egy bal oldali beadást követően a labda a kapu előterében helyezkedő Balogh Ádámhoz került, s a támadó két méterről a hálóba továbbított (0-5).
Az ötgólos vezetés láthatóan (és joggal) feldobta a WIT-SYS játékosait, akik támadásban és védekezésben egyaránt óriási elánnal küzdöttel. Noha a Thyssenkrupp egy-egy átlövéssel (elsősorban a támadózónában futballozó Müller egyáni akciói nyomán) célba vette Telek kapuját, a kísérletek nem jártak sikerrel.
A Thyssenkrupp a játékrész közepén mutatta meg először igazi arcát, jóllehet, a tét nélkül, ekképp labdabiztosan és sok átadással futballozó csapat teljesítménye nem járt eredménnyel. A WIT-SYS visszahúzodott saját térfelére a félidő hajrájában, s az eredmény tekintetében korántsem indokolatlan taktikai húzás végül Mercz utolsó pillanatokban szerzett góljával biztosította az 6-1-s vendég győzelmet - a végjátékban a bal oldalon meginduló Müller mintegy nyolc méterről szerzett találatával alakult ki a végeredmény, gólja csak a szépítéshez volt elég.

Tudósító: Ollé Tamás

Hogy tetszett Ollé Tamás tudósítása?
Jelenleg 0 db szurkoló Jelenleg 0 db szurkoló
Üzleti Liga Városmajor 2012-2013 2013-07-03 19:50:00 WIT-SYS ThyssenKrupp Presta 5 : 3
Üzleti Liga Városmajor 2011-2012 2012-09-10 20:35:00 ThyssenKrupp Presta WIT-SYS 1 : 6
Indoor Üzleti Liga 2010-2011 2011-03-17 20:05:00 WIT-SYS ThyssenKrupp Presta 1 : 5
Indoor Üzleti Liga 2008-2009 2009-03-03 18:16:00 ThyssenKrupp Presta WIT-SYS 2 : 1