23 5 : 0 Balogh Marcell
27 6 : 0 Szota Viktor
31 6 : 1 Gáll Ferenc
33 7 : 1 Szota Viktor
A zöldmezes WIT-SYS csapata a rózsaszínben érkező M&C Energy group gárdáját látta vendégül a szemerkélő esőben rendezett Üzleti Liga mérkőzés alkalmával.
A hazaiak Baranyi, majd Balogh Marcell lövéseivel kezdtek, ám ezeket könnyedén védte Wayne Metcalf. Az aktív kezdés hamarosan gólla is érett, a 4. percben egy kipattanót ugyanis Balogh Ádám lőtt fel a kapus kezei között a léc alá, mellyel a hazaiak szereztek vezetést (1-0). Nem sokkal később egy Szekszárdi-szóló végén ismét Metcalf kellett védjen lábbal, majd a Szota ellen megítélt szabálytalanság után a sértett büntetett is a 7.minutumban, miután ballal a bal alsóba lőtt erősen (2-0). A másik kapunál hamarosan kialakult az első nagyobb helyzet, Gáll lövésénél a kipattanót Ruari Cairns lőtte azonban fölé. Az ellentámadásból pedig ismét gólt szereztek a hazaiak, szép passz után az üresen maradó Balogh Ádám laposan lőtt a bal alsóba (3-0). Sőt, a 11. percben már négy volt közte, gyors akció végén Csarmasz büntetett egy pontos, lapos lövéssel (4-0). A vendégek a hajrához közeledve egy Cairns szabaddal veszélyeztettek, ám ez kissé mellé szállt. Kisebb helyzetek még adódtak ugyan, de az első játékrészben több gól már nem esett, így 4-0-val vonulhattak pihenőre a csapatok.
Térfélcserét követően továbbra is nyomultak a hazaiak, és a 23. percben egy szép akció végén Balogh Marcell a kapus mellett elhúzta a lasztit, majd az üres kapuba gurított közelről (5-0). Pár perccel később Baranyi távoli lövéssel tesztelte Metcalfot, aki nagyot védett. A 27. minutumban azonban már tehetetlen volt, Szota Viktor szép cselek után hatalmas gólt ragasztott a bal felső sarokba (6-0). A vendégek Fabók közeli lövésével majdnem szépíteni tudtak ezt követően, ám Papp László jól zárta a szöget az éles szögből leadott próbálkozásnál, így az kimaradt. A 29. percben nagyon messziről ígéretes bombát küldött a kapura Gáll Ferenc, ismét Pappnak kellett nyújtózkodnia. Ezekben a percekben érett a szépítés, ami végül a 31. minutumban össze is jött egy pontosan középretekert szöglet után, az érkező Kalmár laposan lőtt a kapuba (6-1). Azonban a hazaiak nem ijedtek meg a bekapott góltól, és 2 perccel később Szota küzdelmeit ismét góllal díjazta a futball istennője (7-1). Ezt követően már gól nem esett, így a hazaiak sima győzelmet könyvelhettek el.
Tudósító: Sarok István

Hogy tetszett Sarok István tudósítása?
Jelenleg 0 db szurkoló Jelenleg 0 db szurkoló
Üzleti Liga Városmajor 2012-2013 2013-08-14 19:05:00 WIT-SYS M&C Energy Group 7 : 1
Ágazati Liga 2012-2013 2012-12-03 20:35:00 WIT-SYS M&C Energy Group 4 : 0