32 2 : 2 Bogárdi Milán
34 3 : 2 Schipek János
37 3 : 3 Szota Viktor
Tudósítás

A pirosmezes Trilak jegyezte az összecsapás első gólveszélyt jelentő kísérletét, Soós tette le a jobb sarokból az érkező Szabónak aki életerős löketet eresztett meg a WIT-SYS kapujára, az első percektől éber Papp hálóőr azonban nagy védést bemutatva szedte ki a léc alá tartó játékszert. A 6. percben Szota egész testközelből szerezhetett benyomást a műfű minőségéről Göde belépőjét követően, aki tettéért sárgalapos figyelmeztetésben részesült.

A zöldmezes alakulat kapta el jobban a ritmust a folytatásban, Tildyt találta több ízben is jó helyzetben a labda, előbb közeli fejesét védte felsőlécre Fejes kapus reflexmozdulattal, majd a támadó jobbszélről érkező lövésénél kellett helytállnia a pirosak hálóőrének. A 10. minutumban aztán góllá értek a vendégek próbálkozásai, Mercz jobbalsót célba vevő távoli leszorított bombáját ugyan bravúros vetődéssel kifogta Fejes, Tildy azonban keselyűként vetette rá magát a kipattanó labdára s segítette azt közelről a hosszúalsóba, megszerezve ezzel a vezetést csapatának (0-1). A térfélcseréig még Szota előtt nyílt óriási sansz a góllövésre, Schipek azonban nem kisebbet mentve állt bele a lövésbe, az utolsó pillanatban fosztva meg a találattól 100%-os ziccerben kísérletező ellenfelét.

A fordulást követően Bogárdi előtt adódott lehetőség egy rövid felszabadítási kísérletet követően, lövése alig tévesztett célt. A 26. percben megduplázta előnyét a WIT-SYS, Szekszárdi helyezett ballal mintegy nyolc méterről elegánsan a kapu jobb oldalába (0-2). A játékrész derekán aztán egyre inkább éledezni látszott a Trilak együttese, Schipek játszott össze Gödével egy remekbeszabott támadás keretében, s küldte rá a visszakapott labdát, ám a kapufa hárított. Még ugyanabban a percben (30.) azonban sikerült minimálisra redukálnia hátrányát a hazai egyletnek (1-2), Szabó fontos találata egy nem sűrűn látható, pár perc leforgása alatt végbe ment fordítást alapozott meg.

Bogárdi ugyanis két minutummal később lendületből érkezve vágta be Székely átadását (2-2) majd az egalizálást követően Szabó szögletből letett labdáját Schipek küldte kapura, a játékszer pedig utat talált a hálóba, így a 34. percre 0-2-ről 3-2-re fordították meg az állást a pirosak. A WIT-SYS együttese azonban nem hagyhatta szó nélkül kicsusszanni kezéből mind a három pontot, Szota kíméletlenül a hosszúba vágott találatának köszönhetően 1 pontot meg tudtak belőle menteni, újabb fordulatra azonban sem idejük lendületük nem maradt, így végül 3-3-as döntetlennel ért véget a találkozó.

Tudósító: Nestor Tamás