35 2 : 4 Farkas Zoltán
38 2 : 5 Farkas Zoltán
38 Fülöp András
Kezdőcsapatok
Hazai Tóth András — Hegedűs Tibor, Kőműves Norbert, Licz István Attila, Nagy Sándor, Varga Tibor
Vendég Fülöp András — Csépe István, Farkas Zoltán, Kiss Zoltán, Nagy Péter, Schiller Norbert

A fehér mezes LG találkozott a BKV sporttelepének 2-es pályáján a piros felsős Vodafone csapatával. Az első helyzetek az LG előtt adódtak: először Varga lőtt estében az oldalhálóba, majd Licz húzta el a kapus mellett a labdát, de túlságosan kisodródott, és így nem tudta góllal befejezni az akciót. A Vodafone főként távolabbról próbálkozott, de a fehérek jól blokkolták a lövéseket. Sajnálatos módon a 9. percben nem a futball került a főszerepbe: az LG játékosai túlságosan vehemensen kérték számon a játékvezetőn egy oldalberúgás elmaradását, így Nagy Sándor és Licz előbb két perccel bűnhődött, majd ezt követően további mondataikkal a piros színű kártyát is „előhívták” a sípmester zsebéből.

Nehéz helyzetbe került tehát az LG, ám a pályán maradottak hősiesen védekeztek. A nagy nyomást és a létszámhátrányt azonban nem úszták meg gól nélkül: Farkas Zoltán lódult meg a bal oldalon, és spiccel küldte a labdát a kapu közepébe (0-1). A folytatásban leginkább a mezőnyjáték dominált, mígnem Szakál kínálta meg a fehérek kapuját egy gyors és váratlan lövéssel, de Tóth András leért a bal alsó sarokhoz. Úgy tűnt, piros vezetéssel fordulnak a felek, amikor a 17. percben ügyes támadást vezetett az LG, és az alapvonalról középre tett labdára Kőműves érkezett remek ütemben, és közelről a hálóba terelte a labdát (1-1).

A második játékrészt szinte azonnal góllal kezdte a Vodafone: Szakál lövésénél még nagyot védett Tóth András, balszerencséjére a labda azonban éppen Farkas elé pattant, aki hamar eszmélt, és másodszor is megszerezte a vezetést a „mobilosoknak” (1-2). Válaszként a végig igen aktív és jól cselező Hegedűs lőtt alig mellé szabadrúgásból, majd az LG kapuja előtt Nagy Péter lódult meg, de fölé bombázott. Volt esemény bőven, ugyanis egy villámgyors Vodafone kontra végén Baranyai durrantott fölé, Hriczkó Tamás léc alá tartó lövését pedig Fülöp paskolta szögletre. A nagyon szívósan játszó LG a 30. percben újra megrázta magát, és Hegedűs révén másodszor is egyenlíteni tudott (2-2).

Az örömük viszont csak egy percig tartott: Csépe mutatott be egy gyors testcselt, majd védhetetlenül lőtt a jobb kapufa segítségével a hálóba (2-3). Tovább növelhette volna előnyét a Vodafone, mivel Schiller lőtt döngő kapufát; majd a 35. percben jött a pirosak negyedik gólja: a mesterhármasig jutó Farkas ragasztott óriási gólt a bal felső sarokba (2-4). A 38. percben egy pillanatra Fülöp kapus is elvesztette a fejét, összekülönbözött az LG egyik játékosával, és tettét a játékvezető azonnal piros lappal honorálta. Azonban az emberhátrányból is a Vodafone jött ki jobban: egy kipattanó labdára megint Farkas érkezett a leggyorsabban, és az üres kapuba passzolt (2-5).

Tudósító: Blahó Dávid