35 5 : 3 Dargó Balázs
36 Garamvölgyi Bence
40 6 : 3 Nagy Sándor
Kezdőcsapatok
Hazai Tóth András — Dargó Balázs, Füle Mátyás, Garamvölgyi Bence, Hegedűs Tibor, Lévai Dénes
Vendég Robson Vasconcelos Goes — Berekalli Bence, Horti Tamás, Marco Mussini, Nagy Soma, Oltvai Dávid

Igazi rangadóval zárult a játéknap a BKV 1-es pályáján: a fehér LG és a sárga Cognizant nézett farkasszemet egymással. Mindkét alakulat foghíjasan, az utolsó pillanatban érkezett meg a fontos összecsapásra, a Cognizant dolgát pedig tovább nehezítette, hogy kényszerűségből Robson kezdett a kapuban. A másik oldalon Tóth András állt oda a gólvonalra, és Mussini helyzeténél bizonyította is, hogy kellően felkészült a feladatra. Robsonnak sokáig nem volt komolyabb dolga, és igazi balszerencse a számára, hogy amikor pedig lett volna, akkor nem volt esélye hárítani: Hegedűs szinte az első kaput eltaláló LG lövésből megszerezte a vezetést (1-0).

De Garamvölgyiék öröme csak átmenetinek bizonyult: Hasan varázsolt remek labdát Horti elé, aki az alapvonal közeléből beadott, Nagy pedig menetrendszerűen érkezett, és máris 1-1 állt a képzeletbeli eredményjelzőn. Robson egyébként több alkalommal is szinte söprögetőt játszott, és erre egy alkalommal majdnem ráfázott, ám szemközti kollégája – vagyis Tóth András – ívelése mellé szállt. Remek és eseménydús volt a mérkőzés, amiből nem hiányzott a fordulat sem: Oltvai és Berekalli gurigázta ki a védelmet, aminek a végén utóbbi belsőzött a hálóba (1-2). De csak két percig tartott a sárgák öröme, ugyanis a káprázatos formában tevékenykedő Hegedűs higgadt befejezőnek bizonyolt a lefújás előtt nem sokkal (2-2).

Ha az első félidőre azt mondtuk, hogy nagyon jó volt, akkor a második esetében már a szuperlatívuszos jelzőket kell elővenni. Hiszen rögtön egy fantasztikus egyéni alakításnak lehettünk a szemtanúi: a bámulatos kezdősebességgel rendelkező, a kapusmezt sárga felsőre cserélő Robson egy szóló végén a jobb kapufa közreműködésével bombázott a hálóba (2-3). Újra vezetett a Cognizant, de ez is csak átmeneti állapotnak bizonyult: a gyakorlatilag tarthatatlan Hegedűs a 25. percben már mesterhármasnál járt (3-3). Utána viszont a Cognizant megállíthatatlan támadója villant ismét: Robson az egész pályán végigrobogott, minden védőt faképnél hagyott, de néhány centivel a bal sarok mellé pöccintett.

Ha kellett, tudott nagyon önzetlen is lenni a 20-as mez gazdája: egy kettő az egy elleni akció végén Nagy Somának továbbított, de Tóth András megint megmutatta, hogy nem könnyű mattolni őt ezen a napon. A hullámzó meccsből aztán az LG jött ki jobban: Füle a bal oldalon váratlanul lövésre szánta el magát, a labda pedig a rövid sarokban kötött ki (4-3). Nem maradt veszítenivalója a Cognizantnak: a percek peregtek, nekik pedig egyre több kockázatot vállalva kellett menniük előre az egyenlítés érdekében.

A feszültté váló légkörben azonban már csak a fehérek támadói voltak eredményesek: először Dargó lőtte ki a jobb sarkot egy pattanás után (5-3), majd pedig másodpercekkel a lefújás előtt – a kicsivel korábban kapufáig jutó – Nagy Sándor juttatta a kapuba Garamvölgyi álompasszát (6-3). Igazi derbi volt ez, egy kicsit sok szabálytalan belépővel, de a mutatott játékért mindkét gárda minimum jelest érdemel.

Tudósító: Blahó Dávid

Hogy tetszett Blahó Dávid tudósítása?
LG Cognizant - Horti Tamás
Nem játszottunk jól, de hogy miért nem, annak nem tudom az okát. Ez ma nem a mi napunk volt, jobbnak bizonyult az ellenfél.