22 2 : 2 Cser Balázs
37 3 : 2 Luca Marinelli
40 4 : 2 Puskás Márton
Kezdőcsapatok
Hazai Pálinkás Gábor — Bódogh Gábor, Cser Adorján, Cser Balázs, Puskás Márton, Soós Dávid
Vendég Tóth András — Dargó Balázs, Hriczkó Dániel, Hriczkó Tamás, Kőműves Norbert, Varga Tibor

Egy előzőleg elmaradt Üzleti Liga Pest osztályozó meccset pótoltak hétfő este az BKV pályán. Az 1-es számú műfüvön a kék mezes IBM csapata küzdött meg a fehér színben pályára lépő LG együttesével a B-csoportból.

Az első 5-6 percben legfőképp kiegyenlített volt a küzdelem, mindkét csapat ismerkedett a másik taktikájával, nagyobb lövések nem is igazán érkeztek a csapatok kapuira. Ellenben a 6. percben Hriczkó Dániel a kaputól 5-6 méterre eresztett el egy hatalmas lövést, de ebből még nem született gól. Négy perccel később viszont ez az állítás teljesen megfordult, hiszen Nagy egy óriási távoli kísérlet révén a léc alá helyezte a labdát, ami végül a hálóban kötött ki (0-1). Alig egy perc múlva szinte ugyanez volt a forgatókönyv de ezúttal Dargó volt az elkövető (0-2). Hriczkó Tamás is mutatta góléhségét a 13. perc környékén de erős lövését Pálinkás védeni tudta. A másik oldalon Puskás is elemében volt, szabadrúgásai is veszélyesnek bizonyultak, de a távoli lövései is rendre a kapu irányába repültek. A félidő vége előtt Hriczkó T. még balról megpróbálkozott egy ravasz lövéssel de a labdája fölé szállt. A félidő végére már a szépítés is megvolt, Sztreha ugyanis nagyon jó helyzetben kapott labdát, és magabiztosan értékesítette a játékszert (1-2). Ez a gól pedig alaposan megjósolta a második játékrész izgalmait.

Már az első percektől érezni lehetett a második félidő hevességét, Puskás például egy orbitálisan erős lövéssel jelentkezett be erre a játékrészre, az LG nagy szerencséjére viszont csak az oldalhálót találta el. A másik oldalon Hriczkó T. sem volt rest, a bal oldalon kapott labdát és egy erős távoli kísérlettel vette be Pálinkás kapuját, eredménytelenül. A 22. percben beindult az IBM gépezete, és egy fantasztikus támadás után, miután a kapus is verve volt, Cser Balázs gurított az üres kapuba, ezzel kiegyenlítve a mérkőzés addigi állását (2-2). A hazaiak a következő percekben ismét számot adtak rendkívüli lövőerejükről, Dargó laposan küldte kapura a labdát, míg Nagy lendületből eresztette meg a labdát pokoli erővel, azonban míg előbbi mellé ment, utóbbi is csak egy szögletre volt jó de kétségtelenül nagyon szerették volna az előnyt ismét magukénak tudni. Erre viszont az IBM előtt óriási lehetőség nyílhatott volna, hiszen 2 az 1 elleni támadásból végül nem lett semmi, mert Marinelli rossz ütemben passzolt, de a célt talál a labda, akkor akár a vezetés is meglehetett volna a kékmezes alakulatnak. Puskás is bepróbálkozott egy hasonlóan erős lövéssel, mint az elején de ezúttal Tóth óriásit védett. A meccs utolsó pár percében a javarészt az LG dominált, folyamatosan az IBM térfelén volt a játék, ám mégis a kontratámadások okozták a fehérmezesek vesztét, hiszen először Marinelli szerzett fantasztikus pozícióban labdát, és teljesen üresen, senkitől sem zavartatva tudta megrohamozni Tóth kapuját, és végül betalált ezzel 3 perccel a vége előtt már a hazaiak voltak előnyben (3-2). Majd a 40. percben feltették az képzeletbeli I-re a pontot, Puskás csapott le a szabad labdára és szintén üres helyzetből hatalmas gólt ragasztott, ezzel két gólos előnnyel nyerte meg a mérkőzést az IBM gárdája (4-2).

Tudósító: Rácz Bálint

Hogy tetszett Rácz Bálint tudósítása?
IBM ISSC LG
IBM ISSC - Cser Balázs LG
Megküzdöttünk ezért a győzelemért. A kapott két gól után egész jól kezdtünk játszani és megérdemelten győztünk. Gratulálok a csapatunknak.