29 2 : 2 Batonga Chounga Lionnel
36 3 : 2 Marco Mussini
37 4 : 2 Batonga Chounga Lionnel
Kezdőcsapatok
Hazai Doue Gueho Gnonsoakla Jean Arnaud — Batonga Chounga Lionnel, Kariem Badawi, Korány Bence, Marco Mussini, Pecsi Peter
Vendég Lőrincz Gábor — Dargó Balázs, Garamvölgyi Bence, Jaehong Cho, Kőműves Norbert, Nagy Sándor

Az Üzleti Liga Pest oszályozóján csapott össze a Cognizant és az LG csapata a BKV műfűves pályáján, egy fordulatos összecsapást hozott a mérkőzés.

Az 5. percben Garamvölgyi lapos átlövése talált utat a kapuba a hazai kapus lába között, nagy hiba volt. 0-1

A hazaiktól először Marco Mussini veszélyeztetett, egy csel után a rövid sarkot nézte ki, de mellé ment a lövés. A 8. percben egy visszagurított szöglet után lőtt Korány állítás nélkül, a középre tartó lövést másodszándékból megfogta Lőrincz. A 10. percben Batonga erőből meglőtt szabadrúgása ment kapura, de szépen hárított a kapus.

A 12. percben Pecsi veszélyeztetett távolról, nem sokkal ment fölé a lövés. A 14. percben egy a szöglet után a felszabadítás Korány elé került, aki állítás nélkül lőtt pontosan a hosszú alsóba és ezzel kiegyenlített.

A 18. percben Dargó veszélyeztetett, egy szép lövőcsellel elküldte a védőjét, majd bombázott 10 méterről, a kapufát találta telibe. A 19. percben Garamvölgyi megszerezte a második gólját, 7 méterről lőtt a kapuba, ezzel ismét megszerezték a vezetést. 1-2

A 20. percben Batona szép ollozó mozdulattal lőtt kapura, de nem okozott gondot a kapusnak a lövés.

Az első félidőben több helyzetet dolgoztak ki a hazaiak, de a jobb helyzetkihasználás miatt a vendégek fordulhattak előnnyel a második félidőre.

A 23. percben Dargó okos meglátása eredményezett majdnem gólt, saját térfeléről emelt kapura a kint álló kapus felett, a kapus már verve volt, de a kapufa segített a hazaiakon.

Nagy egyenlítési lehetőség volt Kariem előtt, szembe került a kapussal, de jól zárta a szöget Lőrincz es hárítani tudott. A 29. percben egy kavarodás után került Batonga elé a labda, aki a hálóba lőtt, újra egalizált a Cognizant. 2-2

A 36. percben megfordította a meccset a Cognizant, Doue jó szögletétre érkezett Marco, aki befejezte a támadást. 3-2

Nem sokat kellett várni Doue újabb gólpasszára, Batongát ugratta ki, aki befejezte a támadást. 4-2

Egy háromesélyes mérkőzést tudott behúzni a Cognizant csapata, amelyen kétszer is hátrányból állt fel. Az LG kétszer is vezetett a mérkőzésen, de végül nem jött össze a pontszerzés. Fordulópont lehetett volna 1-2-nél Dargó félpályás emelése, amely centiken múlott és 2 gólos előnyből, nem biztos, hogy feltudtak volna állni a hazaiak. A másik fordulópont az első félidőt a kapuban töltő Doue kihozatala volt, aki két fontos gólpasszal járult hozzá a győzelmükhöz.

Tudósító: Halmos Attila