17 2 : 0 Papp Gergely
30 Lévai Dénes
30 Németh Tamás
33 2 : 1 Cséki Elemér

Szoros meccsre volt kilátás az LG és a Béres FC összecsapásán, hiszen előbbi csapat a 14., utóbbi a 15. helyen állt a találkozó előtt.

Az első ziccer a narancs jelzőtrikóban játszó LG-é volt. Hriczkó Dániel lőtte a kapufánál érkező Dezső lábára a labdát, ő közelről lőtt, de Hári nagyot védett.
Nem sokkal később érkezett a Béres első veszélyes lövése is, Török vette célba szemből a bal alsót, de Vilics vetődve hárítani tudott.
A 13. percig kellett várni az első gólig, ekkor Kovács lövését még védte Hári, a kipattanót azonban Lévai szedte össze, és 7 méterről pontosan helyezett a bal alsóba (1-0).
A következő támadás végén Kovács egy percen belül kétszer is jól lőtt kapura, de Hári mindkétszer védett.
A 17. percben megduplázta előnyét az LG. Kovács jobbról lőtte középre a labdát, Hári beleütött, de pont Papp elé. Ő combbal levette, majd közelről bevágta (2-0).
Egy igazán nagy ziccer jutott a Béresnek is a félidő végén, ekkor egy három a kettő elleni támadást vittek végig, majd Cséki lőtt, de Vilics lábbal védett.

A térfélcsere után is szervezettebben és pontosabban játszott az LG csapata, de sokáig elmaradtak a helyzetek. Sőt, az első komoly lehetőség a Béres előtt adódott. Hat perc játék után Németh száguldott végig a jobbszélen, majd lövőhelyzetbe került, de pont a kimozduló kapusba lőtt.
A következő percben Cseh jobbról, 9 méterről lőtt a hosszú sarok felé, Vilics viszont ezúttal is nagyot védett.
Két sárga lapot is kiosztott a játékvezető a 30. percben: Lévai a figyelmeztetés ellenére is folytatta a lökdösődést egy szögletnél, Németh pedig szövegelésért kapta a lapot.
A 33. percben az egyre aktívabban játszó Béres szépíteni tudott. Egy rövid kidobásnál Cséki szerzett labdát, majd állítgatás nélkül, rögtön a hálóba lőtt (2-1).
Kovács egy hosszú, hajszálpontos kidobást tett kapura félfordulatból, de Hári védeni tudta a közeli kísérletet.
A 37. percben kontrázott a Béres, a végén Török kapta üresen a labdát, és ziccerből lőhetett, de a bal alsóba tartó labdát Vilics bravúrral tolta szögletre.

Több gól nem esett, nyert az LG. Az első félidő egyértelműen az övék volt, míg a másodikban fokozatosan átvette az irányítást a Béres, és már a fehér mezesek voltak aktívabbak. A mérkőzés egészét tekintve viszont megérdemelt az LG győzelme, pontosabban futballoztak. A kapusok kiemelést érdemelnek, mind Vilics, mind Hári jó teljesítményt nyújtott.

Tudósító: Zsolnai Bálint

Hogy tetszett Zsolnai Bálint tudósítása?