28 2 : 3 Kovács Bálint
33 3 : 3 Korány Bence
35 4 : 3 Bálint József

Házi rangadó a BKV-n: az IT Services /SiPoP és az IT-Services/SDM csapott össze.

A SiPoP kezdett jobban, hiszen már a 6. percben vezetést szereztek: Szűcs védőjét megelőzve szerzett labdát, majd Korányhoz passzolt, ő pedig 10 méterről, egyből lőtt. A labda egy védő lábát is érintve a jobb felsőben landolt (1-0). Kicsivel később Korány a duplázáshoz is közel állt, de újabb jól eltalált távoli lövése a kapufán csattant.

A folytatásban is többet támadott a SiPoP, az SDM viszont rendkívül veszélyes kontrákat vezetett. Ezeket rendre meg tudta állítani a visszazáró védelem, egészen a 17. percig. Akkor viszont már kapitulált a sárga csapat hátsó alakzata: egy gyors ellentámadás végén Kovács passzolt balról középre, Moravec pedig egyből, a kapus alatt a hálóba gurított (1-1).

Egy remekbe szabott egyéni megmozdulás maradt a félidő végére, Szűcs egy magasra felpörgő labdát félfordulatból, kapásból lőtt kapura szép mozdulattal; Polgárinak meggyűlt a baja a lövéssel, de sikerült hárítania.

A második játékrész 4. percében átvette a vezetést a fekete-fehér csíkos mezben futballozó SDM. 12 méterről, középről végezhettek el szabadrúgást, Vincze pedig elképesztően nagy gólt bombázott a bal felsőbe (1-2).

Két percen belül egyenlített a SiPoP, Márton fülelt le egy szögletet, az egész pályán végigszáguldott a labdával, majd az összezáró védők között tökéletes ütemben passzolt balra Sajtoshoz, ő pedig egyből gólra váltotta az átadást (2-2).

Viszont megint csak két percet kellett várni, és az SDM megint betalált: egy gyors támadás végén az egész meccsen agilisan játszó Kiss passzolt középre jobbról, Kovács pedig 9-ről, laposan, nagy erővel lőtt a kapuba (2-3).

A másodszor is hátrányba kerülő SiPoP „sebességet váltott\", kicsit felpörgették játékukat, így a folytatásban sorra alakították ki a helyzeteket. Bálint átadása után Márton egyenlíthetett volna a 32. percben, de pár centivel elvétette a jobb alsót. A 33. percben viszont már betaláltak a sárga mezesek: Dobán vette észre a védők között üresbe mozgó Korányt, pontosan passzolt, Korány pedig levette, majd egyből a hosszúba gurított (3-3).

A 35. percben aztán a vezetést is átvette a SiPoP. Bálint a balszélen kapta a labdát Szűcstől, egyet tolt rajta befelé, majd laposan, a lábak között a hálóba lőtt (4-3).

Két jó távoli lövéssel próbálkozott a folytatásban az SDM, de egyszer a kapufa, egyszer Bózsó volt a végállomás: maradt a 4-3.

Kemény, de kiemelkedően sportszerű meccset láthattunk. Végül  a SiPoP örülhetett a győzelemnek. Ezzel a három ponttal megnyerték az alapszakaszt.

Tudósító: Zsolnai Bálint

Hogy tetszett Zsolnai Bálint tudósítása?
Jelenleg 0 db szurkoló Jelenleg 0 db szurkoló
Üzleti Liga Pest 2013-2014 2014-06-17 20:35:00 IT Services /SiPoP IT-Services/SeM 4 : 2
Informatika Liga 2013-2014 2013-10-29 22:20:00 IT-Services/SDM IT Services /SiPoP 0 : 8
Üzleti Liga Pest 2012-2013 2013-08-05 21:20:00 IT Services /SiPoP IT-Services/SDM 4 : 3