24 1 : 1 Reinitz Gábor
32 Reinitz Gábor
35 2 : 1 Csarmasz József
40 2 : 2 Mnyerczán Tamás

Az Üzleti Liga Felkészítő bajnokságban a WYT-SYS az EnerSys csapatát fogadta a hétfő esti forduló első mérkőzésén. A sárga mezes hazaiak vették kezükbe az irányítást az első percekben, többet birtokolták a labdát. Baranyi a jobb kapufa tövét találta el, de Reinitz is eleresztett egy életerős löketet, viszont pár centit ő is tévedett.

A túloldalon a gólhelyzetben kilépő, agilis Megyesit Szekszárdi hátulról buktatta és örülhetett, hogy csak sárga lapot kapott. A hazaiak dominanciája ellenére a fehér trikós EnerSys talált be elsőként, ügyes összjáték végén, jóformán első helyzetűkből Tóth Bálint szerzett gólt a 13. percben. A gól után a vendégek taktikusan a kontrákra játszottak, a hazaiak pedig hiába léptek fel offenzívabban, az ellenfél térfelén vagy kapuja előtt elfogyott a tudomány. A félidő végén Mnyerrcán is besárgult, ő a földön fekve akasztotta Baranyit. A szünetben 0-1 volt az állás.

A második félidőre felpörögtek a csapatok, sokkal jobb lett az iram és gólokkal is kárpótoltak minket a az első játékrész böjtjéért. A 24. percben egyenlített a WYT-SYS, jó 12 méterre a kaputól Reintz felpörgette magának a labdát, majd ahogy azt tanítják kapásból a jobb sarokba tárazott.

Sajnos a szabálytalanságok is elszaporodtak, rengeteget állt a játék az elkésett belépők miatt, így Reinitznek is elkönyvelhettünk egy sárga kártyát, miután odapakolt egyet Megyesinek. A fürge csatárral ezután sem bírtak a sárga dresszesek, eltalálta a kapufát és többször is gólveszélyesen kísérletezett. Mégis a WYT-SYS vette át a vezetést, Csarmasz a szögletet követően begyötörte a lasztit a hálóba a 37. percben. Eközben Baranyi is kapott egy rúgást a térdére és nem tudta folytatni a játékot, ami azért is volt aggasztó a hazaiak számára, mert nem volt cseréjük. A vendégek viszont sportszerűen lehozták egy játékosukat, így 4 a 4 ellen fejezték be a gárdák a derbit. Amelyet azonban a WYT-SYS mégsem tudott megnyerni, ugyanis Mnyerczán az utolsó pillanatban kiegyenlített, így a végeredmény igazságos, 2-2-es döntetlen lett.

Tudósító: Bárdits Dániel

Hogy tetszett Bárdits Dániel tudósítása?