3 1 : 0 Papp Péter
23 1 : 1 Sajtos Gergő
30 2 : 1 Molnár Gábor
37 Szűcs Máté

Az üzleti liga keretein belül megrendezésre került Informatika liga eheti mérkőzésén a világoskék-fehér mezében érkező SAP Labs csapata a szokásos, sárgában játszó IT Services/SiPoP egyletét látta vendégül.

Az első lehetőségét rögtön ki is használta a hazai csapat, egy oldalberúgás után Papp lőtt laposan a hosszúba (1-0). A másik oldalon egy szép kényszerítő hozta meg az első lövést, amit Márton bevetődve ejtett meg, ám Nagy magabiztosan hárította a rövid alsó felé tartó próbálkozást. Néhány perc után ismét a hazaiak lőttek kapura, ezúttal Molnár ballal próbálkozott, ezt pedig lábbal a mezőnybe juttatta vissza a vendég kapus, Szabó. A 9. percben ismét Molnár bombázott, a jobb felső felé csapódó labdát ezúttal kézzel hárította Szabó bravúrral. Éppen túl a félidő felén Bálint szabadrúgása csattant a kapufán, köszönhetően a vetődve mentő Szabó kapusnak ismét, aki eddig ihletett formában véd, és meccsben tartja a vendégeket. A 15. játékpercben újabb hazai helyzetet jegyezhettek fel a nézők, a kapu torkában Papp némi szerencsének köszönhetően lőhetett, de a túl közel lévő Szabó ezt is védte. Kis csend után a vendégek is mutattak valamit, a jobb szélen szép lapos passzos játékot követően Giczi lőtte telibe a bal oldali kapufát. Lezárásként még az SAP Labs kontrából veszélyeztetett, de Korány hátraérve mentett az utolsó pillanatban. Egy veszélyes szituáció még akadt ugyan a hazai kapu előtt egy kiejtett labda nyomán, de maradt az 1-0.

Térfélcsere után gyorsan egyenlíthettek volna a sárgamezesek, Mártona bal szélen remekül forgatta meg a védőjét, a beadást pedig Korány lőtte ballal nem sokkal fölé.  A 23. minutumban azonban már sikerült a gólszerzés a vendégeknél, Sajtos ugratták ki remek ütemben egy szép átadással, aki higgadtan, laposan a kapus mellett lőtt a hálóba (1-1). Nem sokkal később egy szabadrúgás Szűcs révén kishijján a vezetést jelentette, ám ezúttal Nagy mentett szögletre. A vendégek játéka a második félidőre feljavult, több helyzetet is kidolgoztak, ám a 28. percben mégis majdnem a hazaiak szereztek vezetést: Papp lógott meg egy remek indítással, Szabót elfektette, majd a kapufa és a vendég hálóőr együttesen mégis hárítani tudtak. A 30. minutumban viszont már nem tehetett semmit sem Szabó, sem a kapufa, ugyanis szépen kigurigázott akció végén Molnár a jobb oldalról tüzelt a hosszú alsóba tanárian (2-1), amivel ismét az SAP labs birtokolta az előnyt ezen a kiélezett merkőzésen. A hajrához közeledve eldönthette volna a találkozót Tóth, aki ziccerben lőhetett a vendégek kapujára, ám Szabó ezúttal is jól zárta a szöget. Az utolsó előtti percben Szűcs szemöldöke felrepedt egy szerencsétlen esetnél, ami kissé meghosszabbította a játékot. Az ápolás és a padló vérmentesítés után azonban már nem alakult ki nagyobb helyzet, így az SAP Labs csapata egy végtelenül kiélezett csatában otthon tartotta a 3 pontot.
Tudósító: Sarok István

Hogy tetszett Sarok István tudósítása?
Jelenleg 0 db szurkoló Jelenleg 0 db szurkoló
Informatika Liga 2014-2015 2014-11-24 21:35:00 SAP Labs IT Services /SiPoP 4 : 3
Informatika Liga 2011-2012 2011-10-04 20:05:00 IT Services /SiPoP SAP Labs 7 : 2