5 Juhász Péter
7 0 : 1 Hum Tibor
12 0 : 2 Hum Tibor
39 0 : 3 Hum Tibor

A piros mezes SAP kezdett veszélyesebben, a második percben Varga takarásból tüzelt, Bencsik kapus szemmel verte a jobb alsó mellett elsuhanó lövést. Válaszképpen Burghardt löketét semlegesítette Németh, a vörösök hálóőre. A lendületbe jött LG egy akcióból kettőt is lőhetett volna, ám előbb a portás, majd a bevetődő védő hárított. Az ellentámadásból a hetedik percben megszületett az első találat: szép csiki-csuki végén a kapuval szemben érkező Hum laposan lőtt a jobb alsóba (0-1).

A fehérek komoly offenzívát indítottak az egalizálás érdekében, ám egy újabb kontra végén ismét az SAP volt eredményes. Bár, már úgy tűnt, az LG megússza az esetet, a labda Nagy Sándorhoz került, aki higgadtan tálalt Hum elé, aki be is sétálhatott volna a gólvonalig, annyi ideje és helye volt, ám inkább bepasszolta a játékszert az üresen tátongó kapuba (0-2). Hum a meccs embere címre is pályázott, és akár háromra is növelhette volna góljai számát, be is talált, ám mivel ezt a kapust is veszélyeztetve, becsúszva érte el, Takács játékvezető annulálta a találatot, így kétgólos SAP előnnyel fordultak a csapatok.

Egyértelműnek látszott a képlet a második húsz percre fordulva: a pirosok egy újabb találattal eldönthetik a mérkőzést, a fehérek egy góllal visszajöhetnek a meccsbe. Bencsik kapus tartotta a lelket az LG-ben, miután több ziccert is hárított, miközben támadásért felelős csapattársai nem találták a rést az SAP tömörülő falán. Talán a második félidő derekán feljegyzett Szegő lövés jelentette a legnagyobb lehetőséget, de az is egy méterrel elkerülte Németh kapuját. A célegyenesbe fordulva sortűz alá vette az LG a pirosak kapuját, egy percen belül háromszor is bombáztak, ám a betonfal áthatolhatatlannak bizonyult.

A szokásos kontrák egyikéből Németh a meccs gólját lőhette volna, ha félpályás emelése fél méterrel lejjebb megy. A teljesen kitámadó fehérek labdavesztése folytán Bencsik kapus nékül - elkeseredésében ő is előrement - nem tudták megállítani az üres kapura törő SAP játékosait, akik Humot MVP-vé tették azáltal, hogy csak az üres kapuba kellett passzolnia (0-3).

Tudósító: Molnár Attila