30 2 : 0 Dezső Tamás
32 2 : 1 Lakos Ádám
33 2 : 2 Süveges Zoltán
Kezdőcsapatok
Hazai Belányi József — Hriczkó Tamás, Kőműves Norbert, Licz István Attila, Nagy Sándor, Varga Tibor
Vendég Németh Attila — Bors Dávid, Lakos Ádám, Süveges Zoltán, Szmocskó Robert, Vigh Ferenc

A fehér mezes LG a fekete Lufthansa csapatával találkozott a MOM Sportban az Informatika A - liga főtábláján. Bár sem Hriczkó Dániel, sem Dargó Balázs nem lépett pályára, egyértelműen győzelemre készültek a hazaiak a mérkőzésen.

A meccs LG rohamokkal indult: a nagy kedvvel játszó Kőműves Norbert többször találta meg jól keresztbe mozgó Varga Tibort, de Szász vezetésével tisztázni tudott a vendégvédelem. A folytatásban főleg Licz, Nagy és Hriczkó Tamás vezetésével próbáltak a feketék mögé kerülni a hazaiak, de a befejezéselbe rendre hiba csúszott. A kidolgozott akciókkal szemben a Lufthansa főleg gyors kontrákkal próbálkozott, egy ilyen végén Belányinak kellett Vígh feje elől elbokszolnia a labdát. Nagy Sándor cseljátéka után Vargát még sikertelenül ugratta ki, de Licz Istvánt már pontosan megtalálta a kapu közvetlen közelénék: a 10. percben egy tetszetős akció után vezetett az LG (1:0)

A folytatásban is volt dolga bőven a vendégek kapusának: Varga Tibor válogatott próbálkozásai közül valamennyit sikerült hárítania Németh Attilának, majd Szmocskó és Szász vezetésével lassan kezdte megszilárdítani a középpályát a Lufthansa. A kiegyenlítettebbé után vált játékot követően Lakos kontrájával tornáztatta meg Belányit, így zárult a félidő.

A térfélcsere után ismét főleg a fáradhatatlan Varga letámadásai okoztak gondot a vendégek térfelén, egy ilyen labdaszerzést követően Nagy sarokkal dobta támadásba Kőműves Norbertet, aki azonban kisodródva lőtt fölé-mellé. Varga labdaszerzése után nem sokkal később Hriczkó iramodott meg, majd indítása után végül Lakosnak sikerült Nagyot szerelnie az utolsó pillanatban. Varga nem lassított: a 30. percben egy jobb szélen történő elhúzás után középre adta a labdát a második hullámban érkező Dezsőnek, aki góllá érlelte az LG nyomását (2:0). Németh Attila kapus biztatta a feketéket: \"Beszéljünk, kommunikáljunk\", sikeresen lelket öntve a hátrányban levő Lufthansába. Egyre többször értek fel a hazai térfélre a vendégek: Szász fejjel való továbbítását Szmocskó ugyan még Belányiba lőtte, de Lakos a 32. percben egy kapáslövéssel szépített (2:1). Igazi lélektani hidegzuhanyként nem egészen 1 perc alatt kiegyenlítették az állást a vendégek egy Lakos - Szmocskó - Szász küzdelmes, sok irányváltással járó adogatás után végül Süvegesnek sikerült újabb gól elérnie (2:2).

A folytatásban Licz, Hriczkó és Varga vezetésével mindent megpróbált az LG: Varga hátul szerelve Lakost szorongatva vágta a vendégek portásába a labdát, majd Licz egyedül robogva hagyott ki nagy ziccert. Licz a 35. percben a komplett vendégvédelmen átcselezte magát, de lekészített labdáját Nagy végül nem találta el jól. Süveges hátul is nagyon aktív volt: előbb Hriczkó küzdelmes forgolódása után szabadított fel, majd Vígh Ferencet indította nagy labdával, Belányi azonban résen volt. A megélénkült végjátékban Nagy sarokkal indította Licz Istvánt, aki elől azonban ismét Süveges szabadított fel, a végeredmény már nem változott

Tudósító: Kunvári Krisztián

Hogy tetszett Kunvári Krisztián tudósítása?
LG - Belányi József Budapesti Lufthansa SE - Szasz Csaba
Pontot veszítettünk, nyerni kellett volna Kiegyenlített játék után jó eredmény értünk el