28 2 : 3 Rausch Péter
37 2 perc ismeretlen
40 2 : 4 Bíró Ferenc
Kezdőcsapatok
Hazai Panka Zsolt — Balogh Tamás, Magyar Nándor, Ősz Dániel, Rausch Péter, Rékási Tamás
Vendég Sajtos Péter — Bíró Ferenc, Horváth Dániel, Janiga András, Pál Zsolt, Váradi Balázs

Az „Indoor Üzleti Liga” osztályozó szakaszának K-csoportos mérkőzésén találkozott egymással a kék mezes Pfizer Kft. csapata és a fehérben pályára lépő MNB együttese, szerda este a Siketek Sportcsarnokban. Legutóbb a Pfizer Kft., az LG gárdájától szenvedett 8-0-ás vereséget, míg az MNB, a Fundamenta-Lakáskassza legénysége felett aratott győzelmet, 4-1 arányban.

Vető Péter sípszavára kezdődött el a mérkőzés, melynek már a tizenkilencedik másodpercében rezgett a háló: egy gyors előretörés után Bíró Ferenc talált a kapuba, ezzel megszerezve a vezetést az MNB együttesének. (0-1) Az ötödik percben megduplázta előnyét a fehér mezes alakulat: a büntetőterületen belül, annak is a jobboldalán helyezkedett Bíró Ferenc, ki centerezte be középre a játékszert, melybe Balogh Tamás tette bele a lábát szerencsétlenül, ugyanis a hálóban között ki a labda. (0-2) A tizenkettedik percben szépített a Pfizer Kft.: egy oldalberúgás után Rausch Péter kapta a labdát, ki egyből, igazítás nélkül lőtte ki a jobbalsó sarkot. (1-2) Két perccel később visszaállította a két gólos különbséget az MNV együttese: Janiga András tört át középen, majd kijövő kapus előtt továbbított Bíró Ferencnek, ki befejezte az akciót. (1-3) A tizennyolcadik minutumban gólt szerzett a Pfizer Kft.: Magyar Nándor csavarta be oldalberúgásból a labdát, ám nem ért bele senki, így értelemszerűen érvénytelen volt a találat. Félidő és térfélcsere. A második játékrész nyolcadik percében már egy szabályos góllal szépített ismét a Pfizer Kft.: Pál Zsolt adta el a labdát egy oldalberúgás után, melyre Rausch Péter csapott le, ki sarokkal emelt a jobbalsó sarokba. (2-3) A harminchetedik percben kissé váratlanul, Pál Zsolt és Balogh Tamás verekedett össze, kiket ha nem is azonnal, de szét tudtak választani. Vető Péter játékvezető két perc erejére száműzte a két játékost az eset után. A mérkőzés utolsó percében még Bíró Ferenc került helyzetbe, kinek stukkolása a felsőkapufáról pattant a gólvonal mögé. (2-4)

4-2-re nyert végül az MNB együttese, mely érezhetően irányította a mérkőzést, így megérdemelten zsebelték be a három pontot. Kiemelendő Bíró Ferenc, ki mesterhármast jegyzett, illetve a Pfizer Kft. csapatának teljesítménye is megsüvegelendő, mert látszott, hogy akarják az egy pontot, ám két szépítő talált jött csak össze nekik Rausch Péter révén.

Tudósító: Horváth Norbert

Hogy tetszett Horváth Norbert tudósítása?