31 5 : 4 Varga Vilmos
35 5 : 5 Lakatos László
37 5 : 6 Lakatos László
Tudósítás

A Bokányi csarnokban már negyed hétkor megkezdődtek a küzdelmek a C1 ligában. A fehér mezes T-Kábel a piros trikós SAP Hungary-t fogadta. Épphogy beestek a játékosok a kezdésre, sőt egy picit késve is, így a játékidő kétszer 19 percre redukálódott.

Ez sem zavarta meg a hazai csapatot, Antal Gábor már a második percben megszerezte a vezető gólt. Növelhették is volna előnyüket és hogy ez nem így történt abban Németh Pál volt ludas. Előbb a kapu torkából szinte a gólvonalról kaparta ki a labdát, majd 8 méterről durrantott mellé. Sokat azonban így sem kellett várni a következő találtra, Gyetván Tamás futtából, 10 méterről a kapus szemei közé tüzelt. A túloldalon Varga Vilmos veszélyeztetett, a jobb szélről a vonal mellől bombázott az oldalhálóba.

A SAP védelme továbbra sem állt a helyzet magaslatán, Gyetván ezúttal egy beívelt labdát lőtt kapásból a hálóba. Varga lövőkedve nem hagyott alább, Lakatos beadását rúgta a kapusba. A T-Kábel meg megint betalált, Németh Pált nem támadták meg, aki így a hatos vonalról könnyűszerrel guríthatott a kapuba. A vendégek egy kontrából szépítettek, Varga lövése a kapuson átjutott, Nagy Sándor lecsapott a labdára és gólvonal mögé vágta. Az első félidő 4-1-es eredménnyel zárult.

A második félidő is hazai offenzívával és góllal kezdődött, Antal Némethtel kényszerítőzött, majd az üres kapuba passzolt. Ezután Németh Márk pillanatai következtek, egy perc alatt kettőt vágott a SAP fiatal titánja. Előbb Varga kapufáról kipattanó labdáját értékesítette, majd rögtön a középkezdést követően tízről a hosszúba tárazott. 5-3. Lakatos majdnem felzárkóztatta csapatát egy gólra, egy spiccel megküldött lövése a jobb kapufa tövén csattant. Varga Vilmosnak viszont sikerült, megpattanó lövésével 5-4-re módosította az eredményt kilenc perccel a lefújás előtt.

A T-kábel kifulladt a hajrára, a lendületes SAP pedig kihasználta ezt és egyenlített, négygólos hátrányból álltak fel. Lakatos lapos lövése csúszott be a hosszú sarokba. 5-5. Sőt, Lakatos feltette az i-re a pontot, a 37. percben újra eredményes volt és megnyerte a mérkőzést a csapatának. Így a fordulatos meccs végeredménye 6-5 lett a SAP Hungary javára.

Tudósító: Bárdits Dániel

Hogy tetszett Bárdits Dániel tudósítása?