35 3 : 4 Csokonyai Árpád
35 3 : 5 Franciscy Ádám
38 4 : 5 Bodnár Gábor
Kezdőcsapatok
Hazai Melis Marcell — Bodnár Gábor, Csokonyai Árpád, Krusper Ferenc, Lázár Viktor, Mészáros Lőrinc
Vendég Belovics-Nagy Tamás — Berekalli Bence, Korány Bence, Marco Mussini, Oltvai Dávid, Oszlánszki Péter

A B-liga derbije zárta a napot a Bokányi sportcsarnokban: a kék Samsung találkozott a sárga Cognizant alakulatával. Saját bevallásuk szerint a kékek a B csapatukkal érkeztek az összecsapásra, ehhez képest a kezdés után ők domináltak – igaz, az első találatot a Cognizant jegyezte: Berekalli lőtt a bal alsó sarokba a 3. percben (0-1). A gól után viszont ismét a Samsung került fölénybe, de a kapu előtt nem volt szerencséjük. És hátul sem, ugyanis a 7. percben elszórták a labdát, Korány önzetlenül Berekallihoz tálalt, és a 8-as játékos újfent a bal alsó sarokba passzolt (0-2). És egy perc múlva hárommal mehetett volna a Cognizant, ám Korány gyakorlatilag a gólvonalról sarkazott mellé.

A 11. percben Mussinit felejtették teljesen egyedül a kék védők, a támadó át is vehette a labdát, aztán viszont a bal felső mellé lőtt. És ennek megfizette az árát a Cognizant, ugyanis a következő minutumban Bodnár úgy lőtt a hálóba, hogy a labda a kapust és a kapufát is érintette (1-2). A 15. percben a Cognizant hagyta el hátul a labdát, Lázár spiccel azonnal tüzelt, ám Belovics-Nagy lábbal védett. A következő percben Csokonyai tekert a kapu elé egy szabadrúgást, és Mészáros csak egy gondolattal maradt le az elsuhanó labdáról. A 18. percben egy ügyes gurigázással ziccerig jutott a Cognizant, de Oltvai mellé helyezett. A félidő zárásaként Krusper forintos indítással kínálta meg Bodnárt, akinek a lábáról viszont leperdült a zsuga.

A fordulás után azonnal visszaállíthatta volna a kétgólos különbséget Korány, de nem jutott át a lövése a tömörülő védelmen. Így aztán 1-3 helyett 2-2 lett, mivel az ellentámadásból Bodnár higgadtan emelt a bal felsőbe (2-2). Visszakapaszkodott tehát 0-2-ről a Samsung, ám sokáig nem örülhettek ennek a ténynek, ugyanis Oltvai „postafordultával” eredményes volt közelről (2-3). Hullámzó volt az összecsapás, mindkét csapat kiváló viszonyt ápolt a labdával, így valóban színvonalas futballnak lehettünk szemtanúi. A 27. percben Oszlánszki hámozta át magát szinte a teljes Samsung védelmen, de Melis kapus az útját állta. Egy perc múlva Berekalli eresztett el egy sistergőst a bal felső irányába, ám Melis remek reflexszel védett.

A 31. percben Mészáros félelmetesen nagy bombát küldött kapura, ám Belovics-Nagy hasonlóan látványos védéssel írta be magát a tudósításba. Egyre jobban nyomott a Samsung, és Bodnár közelről mesterhármasig juthatott volna, csakhogy Belovics-Nagy önfeláldozóan közbeavatkozott. Futószalagon gördültek a kék akciók, ám azok sorra ki is maradtak. A 34. percben a bal oldalon Oszlánszki elé pattant a labda némi szerencsével, utána viszont nagyon nagy gólt ragasztott a bal felsőbe (2-4).

És kinyílt a gólcsap: a 35. percben előbb Franciscy passzolt tiszta ziccerben a kapuba (2-5), de Csokonyai azonnal gondoskodott arról, hogy ne szakadjon le túlságosan a Samsung (3-5). A következő pillanatokban Franciscy lehetett volna a Cognizant nyerőembere, de Melis eszén nem tudott túljárni. És maradt izgalom a legvégére is: Bodnár közelről mégis eljutott mesterhármasig (4-5), így teljesen nyílttá tette a végjátékot, de végül a sárgák kihúzták a lefújásig.

Tudósító: Blahó Dávid

Hogy tetszett Blahó Dávid tudósítása?
SAMSUNG ZRt. Cognizant -
Köszönjük a játékot a Samsungnak, a szezon leggyengébb játékával nyertünk, de a szerencse velünk volt. Kénytelen vagyok kiemelni Oszlánszki Péter gyenge játékát és Marco Mussini minősíthetetlen hozzáállását.