20 1 : 2 Lanka Zoltán
22 Imre István
34 2 : 2 Nagy Sándor
35 3 : 2 Dezső Tamás

A két ellentét játszotta egymással a nap zárómérkőzését a Siketek Sportcsarnokban: a fehér LG és a fekete Telenor. Nehéz lett volna megmondani, hogy melyik együttes futballozik fölényben, ugyanis hol egyik, hol másik kapu előtt alakult ki helyzet, így az egyértelmű volt, hogy mindkét csapat a három pontért érkezett. Az ehhez vezető úton az első lépést az LG tehette volna meg, ám a 7. percben Kozma nem tudta gólra váltani a ziccerét. Egy leheletnyivel talán a fehérek voltak aktívabbak, ráadásul a Telenor támadásépítéseibe meglehetősen sok pontatlanság csúszott.

A 11. percben aztán a 11-es játékos törte meg a gólcsendet: Kozma sarokrúgását az egyedül érkező Nagy Sándor terelte a bal alsó sarokba – ezzel megszerezte a vezetést az LG (1-0). A 13. percben azonban egyenlíthetett volna Zsálek, aki egy labdaszerzés után óriási lendülettel indult meg a fehérek kapuja felé, és lövésével valósággal kettétörte a felső lécet. Egy perc múlva Lanka egalizálhatott volna, ám Zsiros passzát a bal felső sarok mellé helyezte. A 15. percben szabadrúgásból veszélyeztetett az LG, a középre tartó bombát viszont Jánosi hárította.

A 17. percben Kozma kísérletezett távolról, a laposan surranó labdát Jánosi biztosan ölelte magához. Egy minutummal később – ugyancsak egy átlövésből – egyenlített a Telenor: Zsálek zúdította a bal alsó sarokba a labdát (1-1). Sőt, akár azonnal fordíthatott volna a fekete mezes együttes, Lanka kényszerítőzött Zsirossal, előbbi egyedül vezethette Licz kapusra a játékszert, ám nem tudott túljárni az eszén. A 20. percben viszont már igen, amikor közvetlenül a hármas sípszó előtt értékesítette Bogdán passzát (1-2).

A második felvonást egy Nagy Sándor szabadrúgás vezette fel: a fehérek 11-ese kevéssel tekert a bal felső sarok fölé. A 26. percben három LG játékos vezethette egy védőre a labdát, ám a támadók kihasználatlanul hagyták az óriási lehetőséget – sőt, egy rossz passz miatt lövésig sem jutottak. Kockáztatnia kellett a fehéreknek, így Licz kapus is többször fellépett a mezőnybe, de erre majdnem ráfizettek: Bogdán lövését a visszafutó Hriczkó Tamás háttal mentette a gólvonalról. A 27. percben még jobban elléphetett volna ellenfelétől a Telenor, ám egy kettő az egy elleni szituáció végén Lanka a jobb sarok mellé lőtt.

A 30. percben egy lecsorgó labdából Bubán vette célba az LG kapujának bal felső sarkát, de Licz nagyot védett. Az utolsó tíz percre kapust cserélt a hazai csapat: Licz végérvényesen kijött a mezőnybe, a helyét Kőműves foglalta el. Őt akár azonnal felavathatta volna Zsiros, ám senkitől sem zavartatva a jobb sarok mellé tüzelt. A 34. percben megint Bubán vállalkozott lövésre távolról, az LG hálóőre lábbal védett.

Ez a mentés pedig sokat ért a fehéreknek, ugyanis a következő támadásból Nagy Sándor kilőtte a jobb alsó sarkot (2-2). Ráadásul volt újabb fordulat a meccsben: egy percre rá Licz cselezte ki a védőit, és passzát Dezsőnek már csak a hálóba kellett gurítania a kiszolgáltatott Jánosi mellett (3-2). Az utolsó percekben nagy offenzívába kezdett a Telenor, ám mégis az LG kontráiban volt több potenciál. A fehérek emellett jól ölték az időt is, és így megőrizték minimális előnyüket a lefújásig.

Tudósító: Blahó Dávid

Hogy tetszett Blahó Dávid tudósítása?
LG Telenor
LG Telenor - Lanka Zoltán
Utolsó meccsnek jó volt, majd a műfüves bajnokságban még inkább odatesszük magunkat.