26 2 : 1 Licz István Attila
28 3 : 1 Hriczkó Dániel
30 3 : 2 Molnár Gábor
Kezdőcsapatok
Hazai Tóth András — Dargó Balázs, Hetzmann Zoltán, Hriczkó Dániel, Hriczkó Tamás, Kőműves Norbert
Vendég Kovács Attila — Almási Péter, Csányi Ottó, Molnár Gábor, Renkó Péter, Somlyó Bence
Tudósítás

A MOM Sport csütörtök esti zárómérkőzésén a fehér mezes LG ezúttal a SAP Hungary csapatával találkozott. A sárga mezesek okosan taktikázva húzták be sorban eddig meccseiket, legutóbb viszont a bombaformában levő Cognizant gyűrte le őket rendkívül heves küzdelemben, így megszakadt a széria. A mai meccs tétjét jelezte, hogy a nem is olyan rég listavezető SAP akár az 5. helyre is visszacsúszhatott az LG és az Oster győzelme esetén, míg Hetzmann Zoltánék felkapaszkodhatnak akár egy dobogós helyre. Ennek megfelelően 10 emberrel vetette magát küzdelembe az LG, Hriczkó Dániel „Király Gáboros\" mackóban melegített.

Az LG már az elején igyekezett nyomatékosítani győzelmi szándékait: Hriczkó Tamás keresztpasszát testvére, Dániel pöckölte Kovácsba, majd az ismétlést Hetzmann vágta újfent a hálóőrbe. Nem tétlenkedtek a túloldalon sem: Somlyó felpasszát Almási cipelte kapuig jobbról gyorsulva, Kőművesnek kellett nagyot kereszteznie. A 6. percben Somlyó centerben játszotta meg Molnárt, aki két beforgás után visszaadta a játékszert, a lekészített zsugát Somlyó vágta Tóth kapusba. Bár sok volt a pontatlanság és a labdavesztés, mégis inkább az LG dominált: Hetzmann gyürkőzött át a félpályán, indításával szabad folyosót talált, a berobbanó Varga estében emelt jobbról kapura, a vendégportás bravúrral védte a hirtelen csapódó löketet.

A kecsegtető helyzetek sorát Almási folytatta: egy behúzott játékszert jobb külsővel tolt ki Somlyónak, aki remek meglátással a mélységből érkező Orosznak játszotta be, Varga azonban jó ütemben mentett újfent. Hetzmann az ellentámadásnál Csányi és Renkó között nyert kivezető utat, osztásából Dezső nem tudott Kovács mellett kapuba kotorni. Az élesedő helyzetben Somlyó szabadrúgása után Almási 8 méterről tornáztatta meg a hazai ketrecőrt, az ellentámadásból pedig Varga mindenkit legyorsulva varázsolt a felső kapufára 7 méterről, a kipattanót elcsípve Hriczkó Dániel ismételt, Kovács kapta ki, majd Varga elől bevetődve Renkó rúgta el a zsugát. A 19. percben Molnár villámgyors kontrájával megkerülte a hazaiakat, majd a felfutó Almásinak keresztezve az utóbbi 9- ről, belső csűddel, nagy erővel félmagasan csúsztatott a kapuba (0:1).

A folytatásban megindult az LG henger: a friss, beérkezett cserékkel folyamatosan rotálva igyekeztek kapujukhoz szegezni ellenfelüket: Dargó forgolódása után Licz biciklicselekkel tört be, majd a visszahúzást követően Hetzmann játszotta meg újfent Dargót, a létszámfölényes helyzet végül mellészállt. A túloldalon Somlyó indításával Orosz és Renkó kerülte meg átlósan a fehéreket, ám a vendégek brazil mezes játékosa spiccel Tóth-ba lőtt. A kihagyott helyzetet megbosszulandó a 25. percben Hriczkó Tamás szánta el magát 15 méterről lövésre, a takarásból jövő löket Kovács lábai között is elszállt, végül Hriczkó Dániel pofozta be az üres kapuba 2 méterről (1:1). A 26. percben Hetzmann kígyózott be biciklikkel, ALmási ugyan lerántotta, de egy előnyszabályszituációval Dargó elé került a labda, a tranzitpasszt követően pedig az érkező Licz kanalazta be, kieszközölve a fordítást (2:1). Vérszemet kaptak a fehér mezesek: a 28. percben Licz labdaszerzését és indítását ismét Hriczkó Dániel paskolta be közelről (3:1).

A jó kondícióban levő SAP igyekezett újítani: Somlyó, ALmási és Molnár gyors egyérintőkkel húzták szét a védelmet, Hriczkó Tamás és Varga Tibor vezetésével, önfeláldozó mentésekkel állták a sarat a hazaiak. A 30. percben már ez sem segített: Molnár jobbról felfutva, kegyetlenül eltalálva lőtt kapufás gólt a bal oldalra (3:2). Lendületbe jöttek a vendégek, a lélektani fordulópontot meglovagolva Almási mozgott el szélsebesen, majd lekészítve Somlyó eresztett meg sistergős lövést, Tóth bravúrral védeni tudott. A folytatásban visszavette az irányítást a felocsúdott LG: előbb Kőműves kontrája maradt kihasználatlanul, majd Dargó forgácsolta tovább a lécet egy váratlan vállalással. A SAP állandó letámadásokkal igyekezett belenyúlni az olajozott labdatartásba, a gyors kontraíveléseknél azonban ALmásit rendre megelőzte Tóth kapus, egy ízben pedig jó reflexeinek köszönhette hogy érintetlen maradt kapuja Almási paskolásától, az eredmény nem változott.

Tudósító: Kunvári Krisztián

Hogy tetszett Kunvári Krisztián tudósítása?
Értékeléshez jelentkezz be!
Tudósítás tetszésindexe
Nyilatkozatok
LG - Hriczkó Tamás Sap Hungary - Molnár Gábor
Ezen a kései órán alaposan megküzdöttünk egymással, köszönjük a sportszerű játékot, játékvezetést. Nem voltunk valami jók..egygólos előnynél rövid idő alatt hármat kaptunk..