15 0 : 1 Kulcsár Gergely
31 1 : 1 Varga Tibor
32 1 : 2 Csécsi Gábor
Kezdőcsapatok
Hazai Tóth András — Hetzmann Zoltán, Hriczkó Tamás, Kőműves Norbert, Licz István Attila, Varga Tibor
Vendég Baumstark Péter — Baumstark Attila, Breuer András, Breuer Péter, Csécsi Gábor, Kulcsár Gergely
Tudósítás

A Siketek Sportcsarnokának szerda esti egyetlen mérkőzésén a fehér mezes LG találkozott a narancs jelzőt viselő Morgan Stanley alakulatával. A hazaiak egy, míg a vendégek két cserével vetették magukat a küzdelmekbe, nem sok hiányzót jegyezve a fontos mérkőzésen. A pályaválasztóknál ugyanakkor pont a mesterlövészek versenyében 12 góllal igen előkelő helyen álló Hriczkó Dániel maradt távol, míg látogatóik állandó gárdájából ezúttal Vincze Kálmán nem tudott társaival tartani. A B- liga élesedő küzdelmeiben az LG győzelemmel tarthatta volna életben dobogós várakozásait, míg az elemzők siker esetén folytathatnák jó szériájukat, és pontszámban akár be is érhetnék a SAP Hungary 4. helyen álló alakulatát.

A kockázat kiszámítása után megfelelő energiát befektetve kezdett a Morgan Stanley, már a mérkőzés első perceitől igen heves küzdelem dominált a parkettán. Hetzmann, Varga és Licz  vezetésével igyekezett széthúzni ellenfele dinamikusan behúzódó és kitámadó védekezését az LG, a kis területekre koncentrált háromszögek, és az időközönkénti megugrások azonban nem sokszor adtak tiszta helyzetre lehetőséget a jól bevált, Breuer és Baumstark fivérek vezette védőfalon. Az 5. percben Licz középről a jobb sarokra tolta a labdát, majd egy Hetzmann Zoltánnal való váltást követően Kulcsár mellett vállalt átlövést, a megpattanó zsuga elkerülte a vendégportás kapuját.  Licz ismét bekígyózott biciklikkel a jobb szélre, majd talppal cselezve mozgott befelé, ezúttal Kulcsár és Baumstark Attila állította meg együttes erővel az ajtó – ablak helyzet előtt egy szekundummal. A túloldalon sem tétlenkedtek: a bontakozó, állandó tömörülés –szigetek dzsungelharcában teret nyerve Breuer Péter 12 méterről tesztelte Tóth András képességeit, majd Tóth Barnabás ívelt hosszan a fel nem állt védelem mögé a 7. percben, Kulcsár lövőcsele után Sutát ugratta ki, aki a jóívű labdát középről pörkölte mellé. A 9. percben Dargót forgatta meg a nagy kedvvel játszó Kulcsár, majd a kitolt zsugát elcsípve Hetzmann robogott a ketrecig, Baumstark Péter röviden mentett előle, ám testvére besegített a bontakozó szituációban.

Kulcsár, Breuer András és Csécsi vezetésével húzták szét ellenfelük védekezését a narancsosok, a berobbanó Csécsi, majd a Breuer Péter sarkos indításával kitörő Suta elől is Hriczkó Tamás mentett, majd ugyanő jobb külső kiflijét csavarta át a félpályán Varga Tibor felé, aki megtalálta a rést a kifutó hálóőr mellett balról. A süvítő bogyót azonban Breuer Péter határozottan vágta ki a gólvonalról. Kisvártatva Licz Attila sérült meg, nem is tudta folytatni a játékot, így a hazaiak csere nélkül játszottak a továbbiakban. A 15. percben Kulcsár egyéni bekígyózása után, a behátráló védők nem tudták lefedezni a 8 méteres csavar ívét, ami így a kapu torkába száguldott (0:1). Növelte a nyomást az LG hátrányba kerülve: a védők előtt Hetzmann sarokkal ugratta ki a lélekvesztve felfutó Dargót, aki elől üggyel – bajjal sikerült a Baumstark fivéreknek takarítania a bal saroknál. A 17. percben ismét Kulcsár tört előre Breuer András ívelésével, majd a emberét forgatva a mélységből felérő Suta ütemét várta ki, Tóth nagy lendülettel vetődött alá a játékszernek, második szándékból Suta ismét csak nem tudta áthúzni a portáson. A 20. percben Kulcsár jobb szélső megugrásával gyorsulta le emberét, majd keresztbe mozogva Dargó zavarta meg az üres kapu előtt, és már nem jutott lövéshez.

A térfélcserét követően mezőnyfölénybe került a Morgan Stanley, egy végletekig kijátszott akciónál Breuer András zárta a háromszög szárát, a Sutának tálalt bepasszt az utóbbi végül nem tudta értékesíteni Tóth mellett. Ismét igen statikus állóháború alakult ki, igazán kemény, de sportszerű tömegjelenetekkel, és párharcokkal. Hetzmann, és Varga szabályos gyorsulási versenyt rendezett a Breuer András – Suta párossal, igazán komoly helyzetek viszont nem alakultak ki. A 30. percben Hriczkó ívelésébe Dargó nagy helyzetben, fejjel nem tudott belekapni, majd Hetzmann jutott pontrúgáshoz a kaputól 13 méterre, a szétugró sorfal résén eltekerve alaposan megtornáztatta Baumstark Pétert. Egyre élesedtek az események: Tóth pontos keresztindítását Kulcsár a jobb saroknál érkezve pöccintette a hazai portásba, majd a labdaszerzést követő ívelést a jobbról felrobogó Varga cipelte tovább, mindenkit legyorsulva, lefordulást követően süvített a bal sarok felé jobbról érkezve, Hetzmann is futott, de nem kellett bepofoznia a gólba tartó labdát (1:1). A 31. percben tehát nagyon kemény küzdelem folyományaként egyenlítettek a hazaiak, a rendkívül fontos lélektani fordulópontot megfogva azonban 1 percre rá Kulcsár nyert teret küzdelmesen középen, tisztára játszva magát a jobb sarokra mozgó Csécsit hozta kihagyhatatlan helyzetbe, a csőrrel bepaskolt bombát nem védhette Tóth (1:2).

A taktikai siker kimélyítését stratégiaira formálván emelte a tétet a narancsos gárda, kitámadva jutottak sarokrúgáshoz, a középre tett labdát Suta készítette le Kulcsárnak átlövésre, a sistergőt Tóth tenyerelte ki. Varga és Kőműves vezetésével nagy nyomás alatt tartotta ellenfelét a fehér mezes egylet, azonban Suta szögletéből ismét a hazai hálóőrnek kellett nagyot mentenie a meccs 36. percében. A hajrában Tóth Barnabás vívott óriásit középen Dargóval, majd a váratlanul vállalt felpasszt Suta jobbról csúsztatta levegőből a kifutó hálóőrbe. Suta az utolsó pillanatig tartó gyorsulási versenyeit Vargával igyekezett eredménnyel zárni a 40. percben, ám nem tudta lehagyni ellenfelét, és kisodródva lőtt mellé, postafordultával Kőműves bepasszát Hetzmann igyekezett a túlerőben kapuba kotorni, a labdát kitoló Baumstark indítását Breuer András Suta lábára varázsolta, Varga ezt is blokkolta, maradt egy rendkívül küzdelmes meccsen a Morgan Stanley szűk győzelme.

Tudósító: Kunvári Krisztián

Hogy tetszett Kunvári Krisztián tudósítása?
Értékeléshez jelentkezz be!
Tudósítás tetszésindexe
Nyilatkozatok
LG - Hriczkó Tamás Morgan Stanley - Baumstark Péter
Sajnáljunk hogy Licz Atti sérülése miatt ma keveset tudott vállalni, gratulálok az ellenfélnek Kulcsár Gergő kezd visszatérni a régi formájába. Nagyot küzdöttünk úgy gondolom, mindenkinek gratulálok. Úgy érzem egy góllal jobbak voltunk, mielőbbi felépülést kívánok az ellenfél játékosának