31 2 : 3 Puly Dávid
32 2 : 4 Puly Dávid
34 2 : 5 Markovits Márton
40 3 : 5 Nagy Sándor

A fehér szerelésben érkező LG gárdája a narancs jelzőtrikóban pályára lépő ARAGO együttesét fogadta az Indoor Üzleti Liga keddi játéknapjának utolsó találkozóján a MOM Sportközpontban.

A vendégek létszámhiánya miatt négyperces késéssel vette kezdetét a találkozó, ennek ellenére a kezdő sípszót követően villámgyors tempóra kapcsolva tört mindkét gárda ellenfele hálójára. A 8. percben egy szabálytalanságot követően jutott előkelő szabadrúgáshoz az LG együttese baloldalon, hét méterre a narancs hálótól. Nagy Sándor lövése először lepattant a sorfalról, majd pedig Hriczkó próbálkozása szállt el a háló mellett. A helyzetet követően egyre feszültebbé vált a találkozó. A 12. percben egy sárgalap is gazdára talált többszörös reklamáció miatt. A túlodal sem volt higgadtabb, ott szintén gazdára talált egy ugyanilyen kártya. A 15. percben egy szabadrúgáshot jutott az LG gárdája baloldalon, bő tiz méterre az ARAGO hálójától. Nagy Sándor vállalta el a lövést, majd remek higgadtsággal a hosszú alsó sarokba bombázott, megszerezve ezzel a vezetést az LG egyletének. A következő percben viszont egy kettő perces büntetéssel kellett Hriczkó Tamásnak távoznia egy komolyabb faultot követően, így a hazaiak komolyabban kényszerültek védekezni. A választalálat a túloldalról a 19. percben érkezett meg. Egy baloldalról indtott beadásra Markovits érkezett hajszálpontosan, igy mindössze három méterről lőtt az LG hálójába, 1-1-re egalizálva ezzel az eredményjelző állását.

A második játékrészre sem vett vissza a tempóból egyik gárda sem. Folyamatos akciók váltogatták egymást egészen a 26. percig, amikor egy 3-1-es akcióban az ARAGO tört az LG kapujára. Higgadtan kiháromszögelve a védelmet végül Markovits lőtt a gólvonalon túlra, megszerezve ezzel mint maga, mint csapata második találatát a mérkőzésen. (1-2) Korai lett volna a győzelmet ünnepelni, ugyanis a 29. percben máris egyenltett az LG gárdája. Újra Nagy Sándor vágtázott végig a baloldalon, majd mindössze három méterről a hálóőrön át a kapuba lőtte a játékszert. Ezzel - úgyanúgy, mint a túloldalon - magának és csapatának is a második találatát szerezte meg. (2-2) Aválasztalálat természetesen ismét gyorsan érkezett. Mindössze kettő minutum elteltével Puly lőtt az Lg hálójába egy akciógól keretében. (2-3) Gyorsan eldőlni látszott a győzelem sorsa, ugyanis egy percen belül ismét Puly szerzett találatot, ezúttal balról, a hosszú kapufán át a gólvonalon túlra lőtt labdájával. (2-4) Természetesen ezt követően sem volt megállás. Markovits a 34. percben villantott, és félpályáról ívelte a hazai hálóba a játékszert, megszerezve ezzel az est legszebb találatát. (2-5)A találkozó végeredményét végül Nagy Sándor álltotta be 40. percben megszerzett mesterhármasával, melyet Hrickó Dávid labdájából lőtt. (3-5)

Egy roppant izgalmas, parázs hagulatú találkozót tekinthettünk meg az est zárásaként, ahonnan végül az ARAGO távozhatott győztesen, így az ezért járó három értékes ponttal.

Tudósító: Sifter Gergely

Hogy tetszett Sifter Gergely tudósítása?