34 3 : 7 Králik Balázs
35 3 : 8 Králik Balázs
36 3 : 9 Csokonyai Árpád
39 3 : 10 Králik Balázs

A D-LIGA két képviselője, a citromsárga mezes KSB NOKIA és az égszínkék-fehér összeállításban játszó SAMSUNG Zrt. lépett pályára a harmadik idősávban a Sportmax2-őn. Rögtön nyílt sisakkal, lendületes támadójátékot felvállalva léptek a tettek mezejére. Szorgalmas (KSB NOKIA) a 7. percben zörgette meg alaposan a SAMSUNG kapufáját, Melis bár rajta volt a lövésen, de a kékek védelme számára ez intő jel kellett legyen. Szorosabbra is fonta az őrizetet a citromsárga ékek körül, ám a zárt felállás sem tudta elejét venni Horváth kibontakozó cselsorozatának, a hazaiak 11-ese ügyesen szlalomozott a vendég bekkek között, s Melis mellett a bal alsóba továbbított (1-0). Az iram nem csappant, mindkét oldalon résen kellett lennie a védőknek, nehogy egy gyors ritmusváltással mögéjük kerüljön az ellenfél csatára. Faragó cselsorozata után Csokonyai elé készítette le a labdát, s ezúttal a NOKIA kapufáján csattant a játékszer, de nem volt idő pihenni, a túloldalon egy lapos passzos akció végén Szőke Csaba puffantott kapásból Melis kapuja fölé. A felpörgött iramból úgy tűnt, a SAMSUNG tud profitálni, Budai belsőzött egy kék akció végén Molnár kapujába a 17. minutumban (1-1). Csokonyai lábában volt a vezető találat, a 19. percben a bal oldalról húzott befelé a kékek 10-ese, okosan csavart a hosszú felső irányába, a labda azonban a kapufa mellett, az alavonalon hagyta el a játékteret. Az első félidő utolsó pillanatában Faragó kapáslövésével fordított a kék mezes SAMSUNG, a vendégek 9-es számú játékosa a jobb felsőbe bombázott 12 méterről (1-2).

A második félidő elején azonnal rárontott ellenfelére a SAMSUNG, egy bal oldali szögletre Králik Balázs robbant be remek ütemben, egyből Molnár kapujába továbbított (1-3). A folytatásban felpörögtek a történések, Horváth ügyes cselkombinációval rázta le Melis kapust, majd laposan gurított a SAMSUNG kapujába (2-3). A következő percben Králik előbb Molnár kapusba lőtte a kényszerítőzés után a labdát, majd pimasz köténygóllal növelte kettőre a SAMSUNG előnyét (2-4). Elkanászodtak a kék csatárok, kvázi úgy kerültek helyzetbe, ahogy akartak, a citromsárga mezes bekksor mintha még félidei pihenőjüket töltötték volna, ezt jelezte Lengyel kapitány erélyes hangvételű instrukciója is az oldalvonal mellől. Nem volt rend a NOKIA háza táján, s ezt Csokonyai okosan helyezett lövéssel használta ki a 27. minutumban (2-5). A SAMSUNG védelme nem találta Horváth ellenszerét, a sárga mezesek 11-es számú támadója mint kés a vajon, úgy ment át a vendégek védelmén, így történt ez a 32. minutumban is (3-5). Ismét kinyílt a gólcsap, a 33. minutumban Csokonyai távoli lövése kötött ki Molnár kapujában (3-6). Majd egy Králik duplával nyúlt rétestésztamód a SAMSUNG előnye a 34. majd 35. percben. Csokonyai erőből lőtt/mandénerezett a NOKIA hálójába, egy sárga mezes védő közrejátszásával jutott a játékszer a hazai kapuba (3-9). A 39. percben Králik Balázs saját maga ötödik, csapata tizedik találatát szerezte (3-10). Ez maradt a vége, harmatos kezdés után a kék mezes SAMSUNG megérdemelt győzelmet aratott.

Tudósító: Fehér Krisztián

Hogy tetszett Fehér Krisztián tudósítása?