25 0 : 5 Dominek Ferenc
27 0 : 6 Szekszárdi Gábor
30 0 : 7 Mercz Ádám
35 0 : 8 Mercz Ádám

A WIT-SYS a BMW Group ellen lépett pályára az Ágazati Liga csütörtöki játéknapján, s bár igazán nagy helyzet egyik kapu előtt sem adódott, egy átlövés révén a pályaválasztó szerzett előnyt a találkozó elején. Az ötödik percben Mercz vezette a labdát a hazai térfél közepén, miután senki sem támadta meg, mintegy tíz méterről lőtt kapura, s a labda a jobb oldali kapufa tövét érintve jutott túl a gólvonalon (0-1).
A gól okozta lélektani fordulat a vendégegyüttes játékosait segítette a folytatásban, s agilis és gólratörő játékuk nyomán kétgólos előnyt jegyezhettek a félidő derekán. A kilencedik percben egy jobb oldali keresztpasszt követően a büntetővonal bal oldalán helyezkedő Szekszárdi talált a kapuba (0-2).
Az első félidő egészét tekintve gyorsabban és pontosabban futballozott a vendég csapat, a BMW-nek gondjai adódtak a labdatartással, s csupán elvétve jutott el ellenfele kapujáig – játékosai kidolgozott helyzetet nem, csupán átlövést jegyezhettek az első félidőben.
A támadójáték mellett ezen az estén védekezést tekintve is kissé visszafogottan teljesítő hazai csapat a 15. percben újfent gólt kapott: egy bal oldali szöglet után a középen érkező Dominek három hazai védő asszisztálása mellett teljesen zavartalanul, két méterről helyezett a hálóba (0-3).
A 4-0-s félidei eredményt nem sokkal a szünet előtt Mercz állította be, miután egy jobb oldali átadást követően nyolc méterről, jobbal a kapu jobb oldalába lőtt.

Az első félidőt követően az volt a kérdés, hogy a WIT-SYS szerez-e újabb találatokat, vagy pedig sikerül-e fepörögnie annyira a BMW-nek, hogy megszerezze szépítő találatát. Az Újévet sokkal frissebben kezdő vendégcsapat talált be végül fordulás után kétszer is. Amíg a 25. minutumban Dominek, két perccel később Szekszárdi szerzett gólt, 6-0-ra alakítva az állást a hajrá előtt.
A második félidőben a nagyarányú gólkülönbség miatt már elkedvtelenedett a BMW Group, így visszafogott védekezése nyomán törvényszerű volt, hogy a gólra éhes WIT-SYS újra beköszönt. A  WIT-SYS nagyarányú győzelmét végül egy kombinatív Baranyi-Mercz összjáték nyomán utóbbi találata, majd a játékos közelről szerzett gólja tette teljessé: BMW Group – WIT-SYS 0-8.

A WIT-SYS ezzel a győzelmével nagy lépést tett a dobogó felé, a BMW Group pedig még javíthat jövő héten közvetlen riválisa, a dm Kft. ellen.

Tudósító: Ollé Tamás

Hogy tetszett Ollé Tamás tudósítása?
BMW Group Magyarország WIT-SYS - Papp László
Jó kezdésünk után az ellenfél már nem tudott felpörögni. Ennek köszönhetjük nagyarányú győzelmünket.