Sütő Ferenc 3 3 2 6 3
Ujvári Attila (15) 8 4 3 2 12 1
Kezdőcsapatok
Hazai Kelecsényi Péter, Koncsár Eszter, Nagy Péter, Rozgonyi Áron, Takács Gábor
Vendég Balázs Bence, Énekes Csaba László, Kur Barnabás, Sütő Ferenc, Ujvári Attila

Az őszi-téli kiírás bajnoka, az SAP Hungary, a tavalyi recepthez hasonlóan idén tavasszal is pihentetni látszik fő kulcsembereit, azon játékosainak biztosítva több szerepet, akik kevesebb játékpercet töltöttek a pályán az előző szezonban. Csapatuk erejét mutatja, hogy így is jó eséllyel szállhatnak harcba az A-ligás szereplésért, amelyhez először a BIG Team együttesét kellett két vállra fektetniük. Mindazonáltal ehhez a szürke-magenta szerelésben kiálló vendégeknek is volt egy-két szava, így az első tíz perc máris jóval kiegyenlítettebb játékot hozott annál, mint az az előzetes esélylatolgatásokból következhetett volna. Takács Gábor büntetőjével ragadták magukhoz a vezetést a hazaiak, amelyet a hosszú kihagyást követően visszatérő Nagy Péter duplája gyarapított tovább.

A túloldalon Kur Barnabás középtávoli kosarával szépített a BIG Team, ám Rozgonyi büntetője és Takács két pontot érő remek megindulása révén megvolt a megfelelő válasza az SAP-nak, igaz Ujvári Attila triplája hamar minimálisra csökkentette a különbséget. A folytatásban Rozgonyi és Nagy dupláival próbált közelebb kerülni a részsikerhez a fehérmezes brigád, ám Ujvári látványosan elkapta a fonalat, ismét kintről villant, majd közelről is betalálva eltüntette csapata hátrányát. A negyed hajráját megnyomta az SAP, és végül Takács két pontot érő betörése és Kelecsényi Péter több ember között kiharcolt duplája révén sikerült behúzniuk a részsikert 14-10 arányban.

A BIG Team azonban a második tíz percben sem játszott alárendelt szerepet, Rozgonyi büntetőjét követően Énekes Csaba László dupláival jöttek fel egypontnyira. Az SAP soraiban azonban mindig volt, aki vállára vegye a csapatot, ezúttal Baráth Tamás járt elől jó példával s dupláját követően egy hármast is vágva ismét levegősebbé tette a különbséget. Csakhogy a vendégek sem adták könnyen, Kur precíz büntetőzését követően Sütő Ferenc triplája minimálisra csökkentette csapata hátrányát, s végül Baráth és Kenku duplái kellettek ahhoz, hogy szűk részsikerrel zárja a negyedet az SAP (10-9).

Az ötpontos vezetésről indító hazaiak eleinte a harmadik tíz percben sem tudták dűlőre vinni a dolgot, oly derekasan állt ellen a BIG Team, Balázs Bence kétpontosával máris a vendégek kezdtek kosárral, s bár Koncsár Eszter és Nagy Péter találataival aztán hét ponttal is mentek a fehérmezesek, Kur újabb pontos büntetőzése, valamint Balázs duplája háromegységnyire olvasztotta a különbséget. Úgy tűnt azonban a játékrész hátralévő perceire összekapja védekezését az SAP, amelyhez újabb dobott kosarak is párosultak, Rozgonyi kettesét követően Koncsár osztott ki asszisztot a ziccerből betaláló Fodor Márknak, Kelecsényi duplái pedig végül 12-6-os hazai részsikert eredményeztek, így összesítésben tizenegy pont előnnyel a hátuk mögött vághattak neki a végjátéknak a fehérmezesek.

Az utolsó tíz percet Kur triplájával biztatóan kezdte a BIG Team, ám időben kapcsoltak a hazaiak, Kenku passzából Baráth talált be, akinek önzetlen átadását Takácsi-Nagy Imre csapatkapitány hálálta meg két ponttal, Kelecsényi 2+1-ével pedig még tovább nőtt a differencia. Ujvári betörése révén szépítettek a vendégek, ám Rozgonyi triplájával és Kelecsényi újabb kosarával kizökkenthetetlen volt már az SAP, s bár Sütő kintről, Ujvári közelről kozmetikázott még az eredményen, Kenku találatával a fehérmezesek zárták kosárral és újabb részsikerrel a sokáig kiegyenlített meccset, így összesítésben 50-35 arányban győzedelmeskedtek.

Tudósító: Nestor Tamás

Hogy tetszett Nestor Tamás tudósítása?
SAP Hungary - Takacsi-Nagy Imre BIG Team
Most hiányoznak a kulcsembereink, de összességében jó volt ez a mérkőzés, az ellenfél jól védekezett, megnehezítették a dolgunkat, de a sok hiba ellenére létszámbeli fölényünk érvényesülni tudott.