Pandi Gergely (3) 4 2 4
Tanárki Zoltán (7) 5 10 13 6 2 13 2 34 2
Závodi-Fias Nóra (9) 4 2 4
Kezdőcsapatok
Hazai Botond Ákos Gábor, Énekes Csaba László, Kur Barnabás, Sütő Ferenc, Ujvári Attila
Vendég Bagita Ákos, Hevesi Ferenc, Joó Máté, Orbán Krisztián, Tanárki Zoltán

A múlt héten a bajnok SAP-t megizzasztó, ezúttal öt fővel kiállni kénytelen BIG Team együttese az osztályozó szakaszt győzelemmel indító ITSH ellen igyekezett helytállni. Nem kezdtek azonban megilletődötten a hazaiak, Kur Barnabás büntetőivel hamar megszerezték a vezetést, és bár Havasi Ferenc duplája, majd Tanárki Zoltán találatai révén percek munkája árán átvette a vezetést a feketemezes brigád, Ujvári Attila támadólepattanóból előbb szépített, Énekes Csaba pedig már az egyenlítést szerezte meg a BIG Teamnek.

A hátralévő szakaszban Bagita Ákos duplájával, valamint Tanárki büntetőjével került ismét közelebb a részsikerhez az ITSH, nem adták azonban könnyen a fehérmezesek, Ujvári kosarával minimálisra csökkent a különbség, így bár a negyedet végül behúzták a vendégek, nem lehettek maradéktalanul elégedettek az első tíz perccel (8-9).

A második játékrészt Tanárki egy-egy duplájával indították a feketemezesek, Ujvári azonban közelről és kintről is betalálva tüntette el a különbséget. A folytatásban Tanárki két triplát is vágva terelte ismét a győzelem felé vezető ösvényre az ITSH csapatát, ám nem sokkal később Sütő Ferenc is dobott egy hármast, Abraham Hernandez túloldalon esett kétpontosát követően pedig Kur villant meg kintről. Szívósan tapadt tehát ellenfelére a BIG Team, és ez így maradt a negyed végéig, Joó Máté duplájára is volt még válasza Kur Barnabásnak, s mivel az ITSH büntetőket rontott a legvégén, ezúttal is csak egypontos részsikert tudott kiharcolni (13-14).

A fordulást követően sem kezdtek rosszul a hazaiak, Ujvári szép középtávolit dobott fordulásból, erre azoban Pandi Gergely és Tanárki révén egy 6-0-s szakasszal válaszolt az ITSH. Ujvári Attila betörésből dobott kettesével, valamint Énekes duplájának köszönhetően még feljöttek két pontra a fehérmezesek, ám egy újabb futással már tíz pontra növelte a különbséget a helyzetkihasználásán is javító vendégegylet. Sütő triplája és Énekes Csaba középtávoli kosara még csökkentette a BIG Team hátrányát, ám Tanárki nem kegyelmezett a negyed végén, eredményességének is köszönhetően ezúttal tekintélyes különbséggel (11-23) került ki győztesen a negyedből az ITSH, így az utolsó tíz percnek tizennégy pont előnnyel vághatott neki.

A záró játékrészben még jobban kijött a cserék hiánya jelentette hátrány a fáradó hazaiakon, egy 0-14-es szakaszba futottak bele, az egymás után szerzett labdákkal egyre több létszámfölényes szituációt kialakító ITSH újabb fölényes részsikerrel zárta tehát a meccset, és bár az Énekes, Ujvári, és Sütő trió révén szépítő BIG Team alaposan megnehezítette a dolgukat az első 25 percben, végül magabiztos különbséggel húzták be második győzelmüket (39-64).

Tudósító: Nestor Tamás

Hogy tetszett Nestor Tamás tudósítása?
BIG Team - Énekes Csaba László ITSH - Joó Máté
Köszönjük az ellenfélnek a meccset, nagyon jó játék volt, egy félidőn át bírtuk, hiába kértük, senki nem jött a padról, így nagyon elfáradtunk, de emelt fővel távozhattunk a parkettről! A kezdeti nehézségek ellenére sikerült támadásban és védekezésben is a tervezett metódust érvényesíteni, s bár sok ziccert kihagytunk, így is győzelemre vezettük az ITSH együttesét!