Kezdőcsapatok
Hazai Barna János, Bodó Péter, Kereskényi Ferenc, Oroszi Zoltan, Szikora Tamás
Vendég Gaál András, Ghyczy Dénes, Hidvégi Kondor, Hidvégi Zoltán, Richter Pál
Tudósítás

Két győzelemmel kezdő együttes csapott össze az EPAM és az Umbrella személyében, gyors ütésváltással indult a meccs, Ghyczy Dénes kosarára Barna János válaszolt két pontot érően, Kereskényi Ferenc büntetőjével pedig a kékmezesek kaparintották meg a vezetést.

A folytatásban aztán Ghyczy triplája, majd középtávolról jegyzett találata a vendégek négypontos előnyét jelentette, a következő percekben azonban már az EPAM akarata érvényesült, Szikora Tamás trojkáját követően ugyan kimaradt két büntető, Barna középtávoli kosarával viszont újfent meglett a vezetés, Gellért Péter dupláival pedig a részsiker felé is jelentős lépéseket tettek a hazaiak. A negyed utolsó perceiben Hidvégi Kondor duplája révén szépített az Umbrella, Bodó Péter kétpontosa azonban végleg eldöntötte a játékrész sorsát, Andics Gergely triplájával együtt is az EPAM hozta az első tíz percet 14-12 arányban.

A második negyedet Richter Pál duplájával indították a feketemezesek, ám nem sokáig volt egál az állás, Gellért és Oroszi Zoltán kosaraival megint csak fegyelmezetten és harciasan védekező hazaiaknál volt a fór, ráadásul a kintről és középtávolról sokáig hasztalan kísérletező Umbrella mindössze egy pontot hozott össze hosszú percek alatt, míg Erős Edward duplája tovább gyarapította az EPAM előnyét. A vendégeknek ugyanakkor sikerült a negyed végére megtörnie a jeget, Ghyczy triplájával négy pontra csökkent hátrányuk, így bár a kékmezesek újabb részsikert könyvelhettek el (8-6), szoros maradt az összesített állás (22-18).

A fordulást követően rendesen belehúzott az Umbrella, büntetőik mellett Andics és Ghyczy tripláival egy 12-0-s futást eszközöltek a feketemezesek, nyolcpontos előnyre téve szert. Szikora büntetőjével, valamint Barna betörése és középtávoli kosara révén csökkentették hátrányukat az ez idő alatt egy büntetőt jegyző vendégekkel szemben a kékmezesek, ám Gaál András 2+1-e végül jelentékeny arányú részsikerhez tette hozzá a maga részét (5-16), amellyel hét pont előnnyel vághatott neki a hajrának csapata.

Az utolsó tíz perc nagy küzdelmet és kevés kosarat hozott, azok többsége is az első percekben született, George Asasthonok középtávoli találatára kintről válaszolt Ghyczy Dénes, míg Szikora Tamás betörésből dobott kettesére Richter Pál duplája továbbra is nyolc ponton tartotta a különbséget. A hátralévő időszakban jó darabig nem esett újabb találat, elszántan rohamozott ugyan az EPAM, ám a vendégek nem engedtek már előnyükből, Barna János dupláját Andics Gergely büntetői egyenlítették ki, így bár az első húsz percben jó darabig hátrányban játszott, a második félidőben feljavuló védekezésének és hármasainak is köszönhetően biztos különbséggel húzta be az összességében szoros meccset az Umbrella együttese (33-41).

Tudósító: Nestor Tamás