40 24 20
45 26 20
50 28 23
Kezdőcsapatok
Hazai Kerezsi Tibor — Bán Soma Gergő, Egri Kata, Farkas Adrienn, Posta Norbert, Sárvári Zoltán, Szabó K. Lajos
Vendég Gattyán Endre — Kádár Tamás, Sáhó Dániel, Sántha Péter, Sebes Sarolta, Szabó Zoltán, Szombath Krisztina

Bán szép átlövésével és Sántha látványos betörésével, majd higgadt befejezésével indult a kékmezes Six Payment Services és a fehérdresszes Process Solutions összecsapása. Úgy tűnt, kettejük gólpárbaját hozza a derbi, ugyanis a második hazai gólt is Bán szerezte, de a túloldalon Sántha kapufára dobta a hetest, így négy perc után párharcuk, egyúttal a csapatoké is 2-1-re állt.

Hosszú gólcsendet követően (Bán mesterhármasával 3-1-re ment a Six az ötödik percben) két gyors akcióval egyenlített a PS Kádár, majd Sántha találatával (3-3). A kilencedik perc hozta el a váratlan fordulatot a Process játékában, nem csak Bán, hanem Posta is eredményes tudott lenni. A Six hetese el is kapta a fonalat, három percen belül háromszor bombázott a kapuba (7-4). A nagy rohanásnak az lett a vége, hogy a lendületbe jött kékek a két átlövő parádés lövőszázalékának hála 10-5-re mentek negyedórányi játékot követően.

Kinyílt a gólzsák mindkét oldalon, Posta ellenállhatatlanul tüzelt, míg a PS cseréi a padról jól beszállva dobtak szebbnél szebb gólokat (Kádár ejtései vagy Fanó váratlan húzásai élményszámba mentek). Az ötgólos különbség állandósulni látszott, ami a félidőre is maradt – igaz, ehhez kellett Szabó időntúli szabaddobás-gólja is (18-13).

A térfélcsere után három perccel Kádár és Fanó góljaival, valamint Gattyán védéseivel négyre zárkózott a Process (19-15). Félóra telt el a rangadóból, mikor Szabó irgalmatlan erejű átlövésénél már csak három volt a differencia, sőt, Szombath szélről való betörése után már 20-18 állt az eredményjelzőn. A Paymentnek támadásban semmi sem akaródzott sikerülni, hol Gattyán védett földöntúliakat, hol a kapufa mentette meg a PS-t. A második félidőben csupán kétszer volt eredményes a Services tíz perc leforgása alatt, ezt kihasználva a vendégek minimalizálták a hátrányt a 35. perc kezdetére.

Az átok a 36. minutum elején tört meg, Bán lövése Gattyán kezéről pattant a bal felsőbe, levegőhöz juttatva a Sixet (21-19). Szisztematikus munkával a hazaiak vissza tudták tornázni magukat a négygólos vezetésre, de a 41. percben Posta kiállítása miatt emberhátrányba kerültek, majd ezt tetézve egy percre rá Bán is a kiállítás sorsára jutott. A kettős fórral azonban nem tudtak élni, a körülbelül három percnyi hátrányos játék alatt nem született gól egyik oldalon sem.

Így érkeztünk el az utolsó hat perchez, aminek elején Posta ötre növelte a Payment vezetését (25-20). Innen már nem volt visszaút, a Process nem tudott közelebb zárkózni időben, ezért a Six egy remek hangulatú, magas színvonalú meccsen aratott diadalt.

Tudósító: Molnár Attila

Hogy tetszett Molnár Attila tudósítása?
Six Payment Services - Szabó K. Lajos Process Solutions - Varga Bertalan
Nagyon jók voltunk, ők meg nagyon bénák. :) Sajnos a pontatlan befejezések miatt nehezen indult a találkozó és kapaszkodnunk kellett. A második félidőben feljavultunk, de egy rövidzárlat miatt visszaállt a négy-öt gólos különbség, amit már nem tudtunk ledolgozni.
Jelenleg 0 db szurkoló Jelenleg 0 db szurkoló
Üzleti Kézilabdaliga 2016-2017 2017-03-09 20:10:00 Six Payment Services Process Solutions 28 : 23
Üzleti Kézilabdaliga 2016-2017 2017-01-25 21:10:00 Process Solutions Six Payment Services 27 : 28