23 3 : 1 Krusper Ferenc
28 4 : 1 Csokonyai Árpád
30 5 : 1 Faragó Ákos
35 5 : 2 Rohoska István

Rögtön a mérkőzés elején felváltva forogtak veszélyben a kapuk. Egy kavarodás végén Ládi találta el a jobb kapufát, ezzel is megadva az alaphangot a mérkőzésnek. Nem sokkal ezt követően egyre inkább a Samsung akarata érvényesült, több volt a lövés is a részükről, de időnként veszélyeztetett a Grundfos is. A legtöbb támadás Ládin folyt keresztül, míg a túloldalon leginkább veszélyes játékos Németh volt. A 11. percben egy ritkán látható góllal szereztek vezetést a vendégek: Melis, a hazaiak kapusa próbált felszabadítani, aki a hatoson belül helyezkedő saját játékosának, Králik sarkára lőtte a labdát, ami onnan a kapuba vágódott (0-1). A gól ellenére nyugodt maradt a hazai csapat, a 17. percben az amúgy is aktív Krusper a laposan kapott labdát 5 méterről a bal alsó sarokba szúrja, ezzel egalizálva az eredményt (1-1). Budai 15 méterről leadott lövése a bal kapufára-, onnan a kapus fejére-, majd kifelé pattant. Hogy a félidőre ne döntetlennel vonuljanak a csapatok, arról, Csokonyai gondoskodott: a balra kitett labdát 8 méterről okosan a hosszú alsó sarokba belsőzte (2-1).

A második félidő Németh újabb lövésével kezdődik, míg a túloldalon Csokonyai tartja meg, illetve készítette le a fellőtt labdákat. A 23. percben Králik erőszakosságának köszönhetően a védők szorításában is nála marad a labda, ő pedig 6 méterről a hálóba lő (3-1). Ezt követően sem vett vissza a tempóból a pályaválasztó: Csokonyai egy keresztlabdát megszelídített, majd belsővel a hosszú oldalon a felső léc és a bal kapufa találkozására tekerte azt. A 28. percben aztán Krusper asszisztját követően ő maga már nem hibázik és a rövid alsóba lő 7 méterről (4-1). Kettő percre rá egy fellőtt labdát Faragó lő a kapuba (5-1), ezzel eldőlni látszik a találkozó. A Samsung ezt kővetően olyannyira visszavett a játék iramából, hogy nem csupán nem értek el újabb találatot, de gyakorlatilag ők kaptak 5 perccel a vége előtt, amikor Rohoska a jobbról érkező labdát a hálóba vágta, kialakítva ezzel a végeredményt (5-2).

A mérkőzés képe alapján a Samsung megérdemelt győzelmet aratott az egyébként szimpatikus Grundfos ellen, ezzel pedig a hazaiak jutottak tovább az egyenes kieséses rendszerben.

Tudósító: Boros Róbert

Hogy tetszett Boros Róbert tudósítása?
Jelenleg 0 db szurkoló Jelenleg 0 db szurkoló
Informatika Kupa 2012-2013 2012-10-17 20:05:00 SAMSUNG ZRt. Grundfos IS EC 5 : 2